Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր. ՀՀ ՊՆ
21/07/2020 09:22
Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր, հայտնում է ՀՀ  պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 17 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ  183  կրակոց:
Սոթք, Արտանիշ ուղղությամբ տեղակայված  մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 2 անգամ։
Մովսես, Այգեպար, Վազաշեն, Դովեղ, Բարեկամավան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 9 անգամ:

Situation on Armenian-Azerbaijani border as of night of July 20-21 relatively calm: MOD spokesperson
21/07/2020 09:31
The situation on the Armenian-Azerbaijani state border from night of July 20 to morning of 21 is relatively calm, spokesperson of the Ministry of Defense Shushan Stepanyan reports.
“The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire 17 times firing 183 shots in the direction of Armenian positions in different sectors of the border,” she reported.
In Sotk, Artanish direction the adversary fired twice, in Movses, Aygepar, Vazashen, Dovegh and Barekamavan 9 times.
The adversary six times fired in the direction of Armenian positions in Yeraskh, Chiva and Zangakatun.