Աշխարհում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը մոտենում է 610 հազարի
Հուլիսի 21-ի դրությամբ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է 14,7 միլիոնը: Համավարակը գրավել է 188 երկիր, հայտնում է Ջոնս Հոփկինսի համալսարանը: Մեկ օրում վարակվել է ավելի քան 230 հազար մարդ:
Համավարակի ամբողջ ընթացքում աշխարհում կորոնավիրուսով է վարակվել է 14 701 198 հազար մարդ, մահացել՝ 609 806-ը: Ապաքինվել է ավելի քան 8,2 միլիոն մարդ:
Միացյալ Նահանգներն առաջատար է վարակման դեպքերի ընդհանուր և օրական ցուցանիշով: Այնտեղ վարակված է ավելի քան 3,8 միլիոն: Երկրորդ տեղում Բրազիլիան է, այնուհետև՝ Հնդկաստանը:

Опубликованы данные по заразившимся коронавирусом на утро 21 июля
Общее число заразившихся коронавирусом в мире к утру 21 июля превысило 14,7 миллиона человек. Пандемия охватила 188 стран. Об этом свидетельствуют данные проекта Университета Джонса Хопкинса, опубликованные на сайте.
По информации проекта, в мире заражены 14 701 198 человек. Прирост числа заразившихся за сутки составил около 230 тысяч. За весь период пандемии скончались 609 806 инфицированных, более 8,2 миллиона человек выздоровели.
Наиболее пострадавшая от SARS-CoV-2 страна — США (число зараженных превысило 3,8 миллиона). На второй строчке находится Бразилия (2,1 миллиона человек), Индия (1,1 миллион человек) оказалась на третьем месте.