Արցախում կորոնավիրուսի 10 նոր դեպք է հաստատվել
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 10 նոր դեպք:
Վարակակիրներից 4-ը Մարտակերտ քաղաքից են, միևնույն ընտանիքի անդամներ և գտնվում են մեկուսացման վայրում: 2 դեպք հայտնաբերվել է Ասկերան քաղաքի բնակիչների մոտ, ովքեր վերադարձել են ՀՀ-ից և COVID -19 –ը հաստատվել է սահմանային անցակետում ՊՇՌ թեստ հանձնելու արդյունքում: Մյուս 4 նոր դեպքերը հաստատվել են Ստեփանակերտի բնակիչների մոտ, որից 3-ը նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորներ են, իսկ 1-ն էլ նոր օջախից է: Բոլոր վարակակիրների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ համապատասխան աշխատանքներ են իրականացվում: Վարակի օջախ հանդիսացող վայրերը պարտադիր ախտահանվում են, իսկ կոնտակատավորներին՝ թեստավորում:
Ընդհանուր առմամբ, COVID-19-ը ախտորոշվել է 183 մարդու մոտ, որից 144-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 39, ընդհանուր մեկուսացված է 80 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով վերջին 24 ժամում 103 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր իրականացվել է 4 081 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе выявлено10 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике  выявлено 10 новых случаев заражения коронавирусом.
Четверо зараженных – из города Мартакерт, члены одной семьи и находятся в изоляции. Два случая заражения выявлены у жителей города Аскеран, которые вернулись из Армении и COVID-19 был подтвержден после проведенного на пропускном пункте ПЦР- теста. Остальные четыре случая подтверждены у жителей Степанакерта, трое из них из ранее подтвержденного очага контактировавших, а один – из нового очага. Проводится соответствующая работа для установления круга контактировавших лиц. Очаги заражения дезинфицируются, а контактировавшие – тестируются.
В целом в Арцахе диагностирован 183 случай COVID-19, из них 144 – уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 39 пациентов, изолированы 80 человек.