Երուսաղեմում բողոքի ակցիայի ժամանակ ավելի քան  30 մարդ է ձերբակալվել
Երուսաղեմում բողոքի ակցիայի ժամանակ ավելի քան  30 մարդ է ձերբակալվել, հայտնում է Իսրայելի ոստիկանության ներկայացուցիչը:
«Երուսաղեմում բողոքի ակցիայի ժամանակ 34 մարդ է ձերբակալվել», - РИА Новости-ին հայտնել է Իսրայելի ոստիկանության ներկայացուցիչ Միխայիլ Զինգերմանը:
Ձերբակալությունները կատարել են հասարակական կարգի խախտման և ոստիկանության աշխատողների վրա հարձակումների պատճառով։
Երեքշաբթի երեկոյան անցկացված ցույցին մասնակցել է մի քանի հազար մարդ։ Նրանց մի մասը պահանջել է Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի հրաժարականը՝ նրա հանդեպ իրականացվող դատավարության պատճառով, ցուցարարների մյուս մասը դեմ է հանդես եկել կորոնավիրուսի պատճառով ռեստորանների աշխատանքը սահմանափակելու կառավարության մտադրություններին։

В Иерусалиме на акции протеста задержали более 30 человек
Более 30 человек были задержаны за нарушение порядка на акции протеста в Иерусалиме, сообщает полиция Израиля.
"В Иерусалиме на протестах были задержаны 34 человека", - сообщил РИА Новости представитель полиции Израиля Михаил Зингерман.
Как сообщила пресс-служба полиции, задержанные подозреваются в "нарушении общественного порядка и нападении на сотрудников полиции".
По информации израильских СМИ, в акции протеста во вторник вечером приняли участие несколько тысяч человек. Часть из них требовала отставки премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху из-за судебного процесса в отношении него. Вторая часть протестующих выступила против недавних намерений правительства ограничить работу ресторанов из-за коронавируса.