Լավրովը հանդիպել է Ռուսաստանում հայկական և ադրբեջանական համայնքների ներկայացուցիչների հետ
ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը հուլիսի 23-ին հանդիպում է անցկացրել Ռուսաստանում հայկական և ադրբեջանական համայնքների ներկայացուցիչների հետ, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն:
«Արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի հայկական և ադրբեջանական համայնքների նշանավոր ներկայացուցիչների՝ «Կիևսկայա պլոշադ» ՍՊԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Գոդ Նիսանովի և «Ռուստաստանի հայերի միություն» համառուսաստանյան հասարակական կազմակերպության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ։
Քննարկվել է հայկական և ադրբեջանական համայնքների դերը Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում ազգամիջյան խաղաղության և ներդաշնակության պահպանման գործում՝ երկրի օրենսդրությանը համապատասխան:
Նշվել է համատեղ բացատրական և կրթական աշխատանքի կարևորությունը՝ ազգային պատկանելիության հիմքով Ռուսաստանի քաղաքացիների իրավունքների ոտնահարման դեպքերը կանխելու և վերացնելու համար:
Կարևորվել է համայնքների կառուցողական ներդրման անհրաժեշտությունը Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների բարելավման համար պայմանների ստեղծման գործում»:

Russia’s FM meets with representatives of Armenian and Azerbaijani communities in Russia
Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov met today with the representatives of Armenian and Azerbaijani communities in Russia, Russian MFA press service reports.
In particular Lavrov met with the chairman of the board of directors of Kievskaya Ploshad company God Nisanov and chairman of the Union of Armenians of Russia Ara Abrahamyan.
The press service said in a press release that the participants of the meeting discussed the role of the Armenian and Azerbaijani communities in preservation of ethnic peace and harmony in the territory of the Russian Federation, in accordance with the country’s legislation.
The parties attached significance to the explanatory and educating works for preventing cases of violation of the rights of Russian citizens.
They also highlighted the necessity of constructive contribution of the communities to the creation of conditions for improvement of relations between Baku and Yerevan.