Քննարկվել են հարկային ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հարկային ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր։
Արայիկ Հարությունյանը բարձր է գնահատել ԱՀ և ՀՀ գործընկեր կառույցների միջև ձևավորված հարաբերությունները և ընդգծել, որ շարունակական համաձայնեցված աշխատանքը համակարգերի գործունեության արդյունավետության մակարդակի բարձրացման գրավականներից է։

В Арцахе обсуждено взаимодействие двух армянских государств в налоговой сфере
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 24 июля принял председателя Комитета государственных доходов Республики Армения Эдварда Ованнисяна, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся взаимодействия двух армянских государств в налоговой сфере.
Араик Арутюнян дал высокую оценку отношениям, сформированным между родственными структурами Арцаха и Армении, и подчеркнул, что последовательная согласованная работа является одним из залогов повышения эффективности систем.