Հիմքեր կան պնդելու, որ ոչ միայն մտել ենք կորոնավիրուսային ճգնաժամը հաղթահարելու փուլ, այլև աշնանը երկրորդ ալիքին ավելի լավ կկարողանանք դիմակայել. Վարչապետ
24/07/2020 12:14
Կորոնավիրուսի ակտիվ դեպքերը հունիսի 14-ից հետո առաջին անգամ քիչ են 10 հազարից։ Հիմքեր կան պնդելու, որ մենք ոչ միայն մտել ենք կորոնավիրուսային ճգնաժամը հաղթահարելու փուլ, այլև աշնանը կանխատեսվող հնարավոր երկրորդ ալիքին կարող ենք ավելի լավ դիմակայել, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այս լուրերի ֆոնին էլի հակադիմակային շարժումներ են սկսում։ Կորոնավիրուսի տարածման տեմպի անկման պատճառը հակահամաճարակային կանոնների պահպանումն է, որի գագաթնակետը դիմակների կրումն է», - ասաց Փաշինյանը։
Նա կոչ արեց ավելի համախմբվել, որպեսզի աշնանը պատրաստ լինենք հնարավոր երկրորդ ալիքին։
«Սա շատ կարևոր և սկզբունքային հարց է, խնդրում եմ զգոնությունը մի թուլացրեք, մեր երկրում արդեն 700-ին մոտ մարդ է մահացել կորոնավիրուսից։ Սա շատ սարսափելի վիճակագրություն է», - նշեց վարչապետը։

Armenia enters phase of overcoming coronavirus, to better confront second wave in fall: Armenia’s PM
24/07/2020 12:26
The coronavirus cases after June 14 are for the first time less than 10,000 and there are grounds to state that Armenia not only entered the phase of overcoming the disease but will confront the second wave predicted for fall better, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said live on Facebook.
“On the background of this news anti-mask campaigns again kick off. The reduction of coronavirus tempo is agreed with the compliance with epidemiological rules the main of which is wearing mask,” Pashinyan said.
He urged to be more consolidated to be prepared for the second wave in fall.
“It is very important and principle issue, and my request is not to weaken your vigilance, we have already recorded 700 deaths from coronavirus. It is a terrifying statistics,” the PM said.