094-39-75-95 և 093-52-72-08 բջջային հեռախոսահամարներից զանգում են ադրբեջանցիները. ԱԱԾ-ն հայտարարություն է տարածել
24/07/2020 11:22
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյուն­քում բացա­հայտ­վել է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության հատուկ ծառայությունների աշխատակիցներն օգտագործում են ՀՀ տարբեր բջջային օպերատորների հեռախոսահամարներ և դրանցով զանգահարելով ՀՀ քաղաքացիներին, անկախ հետազոտություններ անցկացնելու պատրվակով իբր կատարում են սոց. հարցումներ՝ ՀՀ-ում, հատկապես զինված ուժերում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ հետախուզական բնույթի տեղեկություններ ստանալու համար:
Մասնավորապես, նմանօրինակ հեռախոսազանգեր են արձանագրվել ՀՀ 094-39-75-95 և 093-52-72-08 բջջային հեռախոսահամարներից:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին կապ չհաստատել, տվյալներ չփոխանցել կամ չպատասխանել կասկածելի հեռախոսազանգերին, իսկ անկախ հետազոտությունների հարցումներին պատասխանել միայն զանգահարողի ինքնությունը պարզելուց և դրանում համոզվելուց հետո:

Звонки с телефонных номеров 094-39-75-95 и 093-52-72-08 поступают от азербайджанцев – заявление СНБ Армении
24/07/2020 13:11
В результате предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении оперативно-разведывательных мероприятий выяснилось, что сотрудники спецслужб Азербайджана используют телефонные номера сотовых операторов Армении, звонят по ним гражданам Республики Армения и под предлогом независимых исследований якобы проводят соцопросы для получения информации разведывательного характера о ситуации в Армении, особенно в Вооруженных силах. Об этом сообщают из пресс-центра СНБ.
В частности, подобные звонки зафиксированы с номеров 094-39-75-95 и 093-52-72-08.
Служба национальной безопасности призывает граждан Армении не устанавливать связь, не передавать данные и не отвечать на сомнительные телефонные звонки, а на независимые опросы отвечать только после выяснения личности звонящего и убедившись в этом.