Հակահայկական հարձակումները Ռուսաստանը ազգամիջյան բախումների թատերաբեմ դարձնելու փորձ է. Նիկոլ Փաշինյան
25/07/2020 13:13
Ռուսաստանում ապրող ադրբեջանցիների կողմից ձեռնարկվող հակահայկական հարձակումները ոչ միայն Ադրբեջանի ղեկավարության հակահայկական հռետորաբանության արտահայտություն են, այլև Ռուսաստանը ապակայունացնելու, Ռուսաստանը ազգամիջյան բախումների թատերաբեմ դարձնելու փորձ, РБК-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որի մասին տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Կասկած չկա, որ Ռուսաստանի իշխանությունները ունեն բոլոր միջոցներն ու կարողությունները իրադարձությունների նման զարգացում թույլ չտալու համար», - ասել է Փաշինյանը:
Միևնույն ժամանակ ՀՀ վարչապետը ասել է, որ «Ռուսաստանի մեր հայրենակիցները իրենց հերթին պետք է արձանագրեն, որ չպետք է տրվել սադրանքների, և որ Ռուսաստանը ապակայունացնելու մեջ շահագրգիռ են այն երրորդ ուժերը, որոնք ծավալապաշտական-հակահայկական նկրտումներ ունեն Հարավային Կովկասում: Թույլ չենք տա»:

Никол Пашинян: Антиармянские нападения – попытка превратить Россию в арену межнациональных столкновений
25/07/2020 14:09
Предпринимаемые проживающими в России азербайджанцами антиармянские нападения являются не только проявление антиармянской риторики руководства Азербайджана, но и попыткой дестабилизировать Россию, превратить Россию в арену межнациональных столкновений, заявил в интервью РБК премьер-министр Армении Никол Пашинян. Об этом премьер-министр сообщил на своей странице в Facebook.
«Вне всякого сомнения, у властей России есть все средства и возможности, чтобы не допустить подобное развитие событий. В свою очередь наши соотечественники в России должны понимать, что не следует поддаваться провокациям, что в дестабилизации обстановки в России заинтересованы третьи силы, вынашивающие экспансионистские и антиармянские планы на Южном Кавказе. Мы этого не допустим», - сказал Никол Пашинян.