ԲԴԽ-ն դադարեցրել է դատավոր Նաիրա Մխիթարյանի լիազորությունները
Բարձրագույն դատական խորհուրդը հրապարակել է դատավոր Նաիրա Մխիթարյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցի վերաբերյալ որոշման եզրափակիչ մասը:
Խորհուրդը որոշել է բավարարել Արդարադատության նախարարի միջնորդությունը՝ Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Մխիթարյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու վերաբերյալ:
Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Մխիթարյանի լիազորությունները էական կարգապահական խախտման հիմքով դադարեցնել: Որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից և վերջնական է:
Որոշումը ստորագրվել է Խորհրդի նախագահ Ռ. Վարդազարյանի, Խորհրդի անդամներ Գ. Բեքմեզյանի, Ա. Հայկյանցի, Հ. Հովհաննիսյանի, Մ. Մակյանի, Լ. Մելիքջանյանի, Ա. Մխիթարյանի, Վ. Քոչարյանի և Ս. Չիչոյանի կողմից:
Ա. Հայկյանցը և Ա. Մխիթարյանը պատճառաբանական և եզրափակիչ մասերի վերաբերյալ ներկայացրել են նաև հատուկ կարծիք:

Высший судебный совет прекратил полномочия судьи Наиры Мхитарян
Высший судебный совет опубликовал заключительную часть решения о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи Наиры Мхитарян.
Высший судебный совет решил удовлетворить ходатайство министра юстиции о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Лорийской области Наиры Мхитарян.
Полномочия судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Лорийской области Наиры Мхитарян прекращены на основании существенного дисциплинарного нарушения. Решение вступает в силу с момента опубликования и является окончательным.
Решение подписали председатель Высшего судебного совета Р.Вардазарян, члены ВСС – Г.Бекмезян, А.Айкянц, А.Ованнисян, М.Макян, Л.Меликджанян, А.Мхитарян, В.Кочарян и С.Чиноян.