Իմ և Գագիկ Ծառուկյանի հարաբերություններն իդեալական վիճակում են, խմբակցությունը լքելու մասին լուրերը՝ բացարձակ ապատեղեկատվություն. Պետրոսյան
28/07/2020 12:03
Իմ՝ խմբակցությունը լքելու մտադրության մասին մամուլի հրապարակումները բացարձակ ապատեղեկատվություն են. նման բան չկա, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը:
«Իմ և մեր կուսակցության ղեկավարի հարաբերություններն իդեալական վիճակում են: Բացարձակ որևէ հակասություն, գժտվածություն և անհամաձայնություն չկա: Դա, պարզապես, առանձին մարդկանց վառ երազանքն է, իրենք այդ տեխնոլոգիան են ընտրել՝ կուսակցության մեջ ինտրիգներ hարուցելու», - ասաց Պետրոսյանը։
Նրա խոսքով, Ծառուկյանը եղել և մնում է իր «հարգարժան ղեկավարը»:
«Մեր միջև որևէ խնդիր չկա: Խմբակցությունը լքելու կարիք լինում է այն ժամանակ, երբ խմբակցության ղեկավարի հետ հարաբերությունները նույն հունով չեն գնում կամ դու ունես սկզբունքային անհամաձայնություն խմբակցության գործունեության հետ: Նման բան գոյություն չունի: Իսկ ես հոգեխանգարմունքի մեջ չեմ, որ այսօր որոշեմ խմբակցությունը լքել, վաղը՝ միանամ։ Դա իմ գործելաոճը չէ», - նշեց նա:
Պատգամավորի խոսքով՝ ինքը խմբակցությունը կլքի այն ժամանակ, երբ հիմքեր կլինեն, իսկ այս պահին այդպիսիք չկան:
«Նորից եմ ասում՝ պարոն Ծառուկյանի հետ իմ հարաբերությունները փայլուն վիճակում են: Թող որևէ մեկն ինքնախաբեությամբ չզբաղվի», - ասաց Պետրոսյանը:

Геворк Петросян: У меня идеальные отношения с Гагиком Царукяном, сведения о моем выходе из фракции – абсолютная дезинформация
28/07/2020 12:47
Публикации СМИ о том, что я собираюсь выйти из фракции – абсолютная дезинформация, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян.
«У меня идеальные отношения с руководителем нашей партии. Никаких противоречий, несогласий и разлада нет. Это просто яркое воображение отдельных людей, они выбрали такую технологию, чтобы создать интриги в партии», - сказал Геворк Петросян.
По его словам, Гагик Царукян был и остается «уважаемым лидером».
«Между нами нет никаких проблем. Необходимость покинуть партию возникает тогда, когда отношения с руководителем фракции не идут в правильном русле, есть принципиальные разногласия с деятельностью фракции. Подобной ситуации нет. А у меня нет психического расстройства, чтобы сегодня решить покинуть фракцию, а завтра опять вернуться обратно. Это не мой стиль поведения», - отметил он.
По словам депутата, он покинет фракцию тогда, когда для этого будут основания, сейчас таких оснований нет.
«Хочу снова сказать, что у меня блестящие отношения с господином Царукяном. Пусть никто не занимается самообманом», - сказал Геворк Петросян.