Երկու ամսում ավելի շատ մարդ են տուգանել, քան իմ կառավարման տասը տարիների ընթացքում. Ռոբերտ Քոչարյան
Իրավիճակի գնահատականն էր սխալ հենց սկզբից, մի քանի հեռուստաընկերությունների լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե որտե՞ղ են թերացել իշխանությունները կորոնավիրուսի դեմ պայքարի հարցում։
«Նախապատրաստական աշխատանքներ գրեթե չեն արվել, իրար հակասող որոշումներ, իրար հակասող հայտարարություններ պաշտոնյաների կողմից: Այն սխալ մեսիջները, որոնք ողողում էին հանրությանը՝ դիմակ կրել, հետո՝ չկրել, այն օգում է, հետո՝ չի օգնում, դիմակի անցքերը վիրուսից մեծ են, փոքր են։ Սրանք զավեշտալի երևույթներ են, որոնք վիճակի լրջության հետ որևէ կապ չունեն», - ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահը։
Նա նշել է, որ այս ամենում իր համար ամենից անընդունելին փորձն է մեղադրել ժողովրդին դիմակ չկրելու համար։
«Երկու ամսում ավելի շատ մարդ են տուգանել, քան իմ կառավարման տասը տարիներում։ Միանշանակ, այս ամենի պատճառը ձեռնարկված քայլերն են և կառավարման արդյունավետությունը։ Չպետք է անընդհատ ժողովրդին ասել, թե դու ես մեղավոր», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։

За два месяца оштрафовали больше людей, чем за десять лет моего правления – Роберт Кочарян
Оценка ситуации была неправильной с самого начала, заявил сегодня второй президент Армении Роберт Кочарян в интервью телекомпаниям «5-ый канал», «Второй Армянский Телеканал» и «Еркир Медиа», отвечая на вопрос, где власти допустили ошибку в вопросе борьбы с коронавирусом.
«Подготовительные работы почти не были проведены, противоречащие друг другу решения, противоречащие друг другу заявления со стороны должностных лиц. Неправильные месседжи, которые наводняли общество: носить маску, потом – не носить, маска помогает, потом – не помогает, отверстия в маске намного больше размеров вируса, меньше… Это курьезные явления, которые не имеют никакой связи с серьезностью ситуации», - сказал второй президент Армении.
Он отметил, что  во всем этом самое неприемлемое для него – это попытка обвинить народ в неношении масок.
«За два месяца оштрафовали больше людей, чем за десять лет моего правления. Однозначно, причиной всего этого являются предпринятые шаги и эффективность управления. Нельзя постоянно говорить народу, что он виноват», - сказал Роберт Кочарян.