Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն ուժի ցուցադրում են, անկասկած. Ռոբերտ Քոչարյան
Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն ուժի ցուցադրում են, անկասկած, հեռուստաընկերությունների լրագրողների հետ այսօր տեղի ունեցած հանդիպմանն ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Անկասկած, զգուշացում է, որ կարող է լինել նաև այսպիսի զարգացում», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով դիտարկմանը, թե կա կարծիք, որ այդ զորավարժությունները Հայաստան ներխուժման փորձ են լինելու։
«Նման կարգի մասշտաբային զորավարժությունները ոչ միայն զորավարժություններ են, այլև լուրջ քաղաքական ազդակ են տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար։ Չեմ կարծում, որ դա կարող է վերածվի ներխուժման, բայց հանգամանքը, որ քեզ ուղղակի ասում են՝ սա հնարավոր սցենար է, այո, այդպես է», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։

The Turkish-Azerbaijani military drills are undoubtedly demonstration of force, Armenia’s second president Robert Kocharyan said today at the meeting with journalists.
“Undoubtedly it is warning that there can be such development,” Robert Kocharyan said, answering whether it can be an attempt to infiltrate into Armenia’s territory.
“Such wide-scale military drills are not simply drills but a serious political signal to all the countries of the region. I do not think it will turn into penetration but the circumstance when you are just said it is a possible scenario, then yes, it is,” Kocharyan said.