Զգում եմ, որ նախաքննությունը տանում են դեպի կարճում. Տիգրան Աթանեսյան
Քանի որ վստահ եմ, որ սա երկրի բարձրագույն ղեկավարության կողմից հանձնարարված ստորություն է իմ հանդեպ, զգում եմ, որ նախաքննությունը տանում են դեպի կարճում, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն՝ անդրադառնալով իր բնակարանի վրա ամիսներ առաջ կատարված հարձակմանը:
«Այսինքն նորմալ է, որ քո կնոջ և մանկահասակ երեխաների վրա 4 հատ ստահակ հարձակվում են: Ես հարցաքննվել եմ, առերեսվել եմ: Իմ ընտանիքի անդամները նույնպես հարցաքննվել են, առերեսումներ են եղել:
Ես զգում եմ, որ հանձնարարություն կա՝ այդ ստահակներին փրկելու: Որովհետև եթե դա չլիներ երկրի բարձրագույն իշխանության կողմից հանձնարարություն, այդ մարդիկ, իհարկե, վաղուց կունենային մեղադրանք: Ես դա գիտեմ, ես իրենցից չեմ սպասում արդարություն: Արդարությունը կլինի իր ձևով, իր ժամանակին», - ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 22-ին հարձակում էր տեղի ունեցել փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի բնակարանի վրա:
4 տղամարդիկ ներխուժել էին բնակարան: Փաստաբանն այդ ընթացքում տանը չի եղել: Բնակարանում էին եղել կինն ու անչափահաս երեխաները: Հարձակվողները սպառնալիքներ էին տեղացել փաստաբանի հասցեին ու հեռացել:

Я чувствую, что предварительное следствие хотят приостановить – Тигран Атанесян
Поскольку я уверен, что порученное высшим руководством этой страны – подлость в отношении меня, то чувствую, что предварительное следствие ведут к приостановлению, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами адвокат Тигран Атанесян, касаясь совершенного несколько месяцев назад нападения на его квартиру.
«То есть нормально, когда на твою жену и несовершеннолетних детей нападают четверо подонков. Я был допрошен, была проведена очная ставка. Члены моей семьи также были допрошены, были проведены очные ставки.
Я чувствую, что дано поручение – спасти этих подонков. Поскольку если бы это поручение не поступило бы от высшего руководства страны, этим людям, конечно, давно предъявили бы обвинение. Я знаю это и не жду от них справедливости. Справедливость наступит в своей форме и в надлежащее время», - сказал он.
Напомним, 22 мая на квартиру адвоката Тиграна Атанесяна было совершено нападение.
Четверо мужчин проникли в его квартиру. Адвоката не было дома в это время. В квартире находились его супруга и несовершеннолетние дети. Нападавшие озвучили угрозы в адрес адвоката и ушли.