Հայաստանում սկսվել է կորոնավիրուսի հաղթահարման փուլ. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Կորոնավիրուսային իրավիճակը Հայաստանում էականորեն բարելավվել է, պարետատան նիստից հետո ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Վերջին չորս-հինգ օրերի տվյալներով մենք կարող ենք ասել, որ կորոնավիրուսի նոր դեպքերի թվով մենք վերադարձել ենք մայիսի վերջի մակարդակին», - ասաց նա։
Վարչապետի խոսքով՝ Հայաստանում սկսվել է կորոնավիրուսի հաղթահարման փուլ։
«Դա ակնհայտ է ու ակնհայտ է, որ այդ բարելավումը կապված է կառավարության ձեռնարկած հակահամաճարակային միջոցառումների հետ ու դրա անկյունաքարը դիմակների պարտադիր կրումն է փակ ու բաց տարածքներում», - ասաց Փաշինյանը։
Նա նշեց, եթե թվերի նվազման ֆոնին թուլացնենք զգոնությունը, ըստ էության, կարող ենք շատ արագ վերադառնալ ճգնաժամային իրավիճակի։

В Армении начался этап по преодолению коронавируса – Никол Пашинян
В Армении значительно изменилась ситуация с эпидемией коронавируса, заявил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«По данным за последние 4-5 дней можем констатировать, что по числу новых случаев коронавируса мы вернулись к ситуации в конце мая», - сказал Никол Пашинян.
По словам премьера, в Армении начался этап по преодолению коронавируса.
«Это очевидно, и улучшение ситуации связано также с предпринятыми правительством противоэпидемиологическими мерами, в частности, обязательным ношением масок в закрытых помещениях и на открытом воздухе», - сказал премьер-министр.
Он отметил, что если на фоне снижения числа новых случаев ослабить бдительность, можно очень быстро вернуться к кризисной ситуации.