Հայաստանում սկսվել է կորոնավիրուսի հաղթահարման փուլ. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Կորոնավիրուսային իրավիճակը Հայաստանում էականորեն բարելավվել է, պարետատան նիստից հետո ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Վերջին չորս-հինգ օրերի տվյալներով մենք կարող ենք ասել, որ կորոնավիրուսի նոր դեպքերի թվով մենք վերադարձել ենք մայիսի վերջի մակարդակին», - ասաց նա։
Վարչապետի խոսքով՝ Հայաստանում սկսվել է կորոնավիրուսի հաղթահարման փուլ։
«Դա ակնհայտ է ու ակնհայտ է, որ այդ բարելավումը կապված է կառավարության ձեռնարկած հակահամաճարակային միջոցառումների հետ ու դրա անկյունաքարը դիմակների պարտադիր կրումն է փակ ու բաց տարածքներում», - ասաց Փաշինյանը։
Նա նշեց, եթե թվերի նվազման ֆոնին թուլացնենք զգոնությունը, ըստ էության, կարող ենք շատ արագ վերադառնալ ճգնաժամային իրավիճակի։

Coronavirus situation has essentially improved in Armenia, Prime Minister Nikol Pashinyan said at a briefing today.
“With the data of the recent 4-5 days we may say that with the number of daily recorded cases we returned to the level registered in late May,” he said.
The Prime Minister stressed that Armenia has entered coronavirus overcoming phase.
“It is obvious and another obvious thing is that this improvement is agreed with the taken epidemiological measures, in particular wearing masks in closed and open territories,” the PM said.
Pashinyan also stressed that if the vigilance is loosened on the background of the reduction of numbers Armenia may quickly return to the crisis situation.