Թուրքիան սոցիալական ցանցերի կարգավորման մասին օրենք է ընդունել
Ինչպես նշել է Արդարություն և զարգացում կուսակցության  խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Օզլեմ Զենգին՝ ԱԶԿ-ի խորհրդարան ներկայացված 9 կետից բաղկացած օրինագծի համաձայն, ավելի քան 1 միլիոն օգտատեր ունեցող մեծ սոցիալական ցանցերից կպահանջվի  Թուրքիայում ունենալ ներկայացուցչություն, որի ղեկավարը պետք է լինի այդ երկրի քաղաքացի:
Թուրքիայի իշխանությունների համար վիրավորական և զրպարտություն համարվող գրառումները պետք է հանվեն առանց դատարանի որոշման 48 ժամվա ընթացքում: Եթե   բովանդակության հանման և սոցիալական ցանցերի ներկայացուցիչների պահանջները չբավարարվեն, մեծ տուգանքներ կկիրառվեն, նաև կկրճատվի տրաֆիկը: Օրինագիծը պահանջում է, որ ընկերությունները պահեն իրենց թուրք օգտատերերի բոլոր տվյալները Թուրքիայի տարածքում:

В Турции приняли закон о регулировании соцсетей
Парламент Турции принял законопроект о регулировании социальных сетей, свидетельствуют результаты голосования.
Как заявила глава парламентской фракции правящей Партии справедливости и развития (ПСР) Озлем Зенгин, согласно законопроекту, внесенному в парламент ПСР и состоящему из 9 пунктов, крупные соцсети с числом пользователей более 1 миллиона будут обязаны иметь представительство в Турции, глава которого должен быть ее гражданином.
Сообщения, которые турецкие власти сочтут оскорбительными и клеветническими, должны будут удалены без решения суда в течении 48 часов. При неисполнении требований по удалению контента и назначению представителей соцсетей будут назначаться крупные штрафы, также предусмотрены значительные сокращения трафика. Законопроект требует, чтобы компании хранили все данные своих турецких клиентов на территории Турции.