Կառավարության հայտարարություններն իմ համար համոզիչ չեն. Ռոբերտ Քոչարյան
Կառավարության հայտարարություններն իմ համար համոզիչ չեն, «Երկիր Մեդիա», «Հ2» և «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցի ժամանակ ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
«Ես նայում եմ վիճակագրական տվյալներն ու չեմ տեսնում լավատեսության աղբյուրը: Տնտեսությունը, նույնիսկ մեր Կենտրոնականա բանկի կանխատեսեումներով, 4-5 տոկոսի անկում է ապրելու», - ասել է Քոչարյանը։
Ըստ նրա՝ միանշանակ է, որ «լավ չի լինելու»։
«Ուղղակի խոսքը վատ լինելու խորության մասին է ու այս ամենի մեջ էական է կառավարության արդյունավետությունը», - ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահը։
Քոչարյանը նշել է, որ կառավարությունը պետք է ընդունի իր սխալնեը։
«Եթե դու քո սխալը չես ընդունում, դու երբեք չես սովորելու քո սխալների վրա, տպավորությունն այսպիսին է՝ այս մարդիկ երբևիցե իրենց սխալները չեն ընդունելու ու սա կոմպլեքսներից է գալիս: Միայն ուժեղ մարդն է ընդունում, որ, այո, ես սխալ եմ արել», - ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահը:

Заявления правительства для меня неубедительны – Роберт Кочарян
Заявления правительства для меня неубедительны, заявил сегодня второй президент Армении Роберт Кочарян в интервью телекомпаниям «5-ый канал», «Второй Армянский Телеканал» и «Еркир Медиа».
«Я смотрю статистические данные и не вижу источника оптимизма. Даже по прогнозам нашего Центрального банка, экономика переживет 4-5% спад», - сказал Роберт Кочарян.
По его словам, однозначно, что «хорошо не будет».
«Речь идет просто о том, насколько плохо, и во всем этом очень существенна эффективность правительства», - сказал второй президент Армении.
Роберт Кочарян отметил, что правительство должно признать свои ошибки.
«Если ты не признаешь свои ошибки, ты никогда не научишься на своих ошибках. Такое впечатление, что эти люди никогда не примут свои ошибки и это результат комплексов. Только сильный человек признает, что да, совершил ошибку», - сказал второй президент Армении.