Հակառակորդը գիշերը երկու անգամ անարդյունավետ կրակ է վարել «Իգլա-Ս» և «ՕՍԱ-ԱԿ» համալիրներից. ՊՆ
Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։
Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 15 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 120 կրակոց:
Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 2 անգամ
Չինարի, Այգեձոր, Մովսես, Պառավաքար, Կոթի ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 8 անգամ
Երասխ, Արենի, Զանգակատուն ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 5 անգամ։
Հակառակորդը երկու անգամ անարդյունավետ կրակ է վարել «Իգլա-Ս» և «ՕՍԱ-ԱԿ» համալիրներից (մեկական անգամ)։

Adversary opens ineffective fire from Igla-S and OSA-AK complexes in direction of Armenian positions: MOD
30/07/2020 10:12
The situation on the Armenian-Azerbaijani state border during the night of July 29 to morning of 30 is relatively calm, Armenia’s Ministry of Defense reports.
“The adversary violated the ceasefire using firearms 15 times firing about 120 shots in the direction of Armenian positions,” the ministry said.
In the direction of positions near Tchambarak the adversary fired twice, in the direction of positions near Chinari, Aygedzor, Movses, Paravakar, Koti eight times.