«Հրապարակ». Եթե պարզվի, որ Հայկ Սարգսյանը խաբել է Մակունցին, չի մարսելու
«Հրապարակ» թերթը գրում է. « «Իմ քայլի» պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի «հարցը» քննվում է իշխող վերնախավում, և չի բացառվում, որ նրան ստիպեն մանդատը վայր դնել։
Լողափային հայտնի փարթիի աղմուկից հետո, մեր տեղեկություններով, «Իմ քայլի» ղեկավար Լիլիթ Մակունցը զանգել է Սարգսյանին և հետաքրքրվել, թե ինչ առնչություն ունի միջոցառման և լողափի հետ։ Պատգամավորը «սուխոյ ատկազ» է եկել, ասել է, թե բացարձակ կապ չունի տարածքի հետ, որ ընդամենը մի պահ մտել-դուրս է եկել։ Մակունցն էլ, հավատալով, ասուլիսում կրկնել էր նրա ասածն ու հայտնվել քննադատությունների թիրախում։
Ավելի ուշ հայտնված լուսանկարները փաստեցին, որ Հայկը 2 օր եղել է այդ օբյեկտում և այն ձեռք է բերել հեղափոխությունից առաջ։ Պատգամավորի «սուտը» վրդովմունք է առաջացրել։ ՔՊ նիստում քննարկել են հարցը, որոշել՝ եթե պարզվի, որ խաբել է, չի մարսելու»։

«Грапарак»: Если выясниться, что Айк Саркисян соврал Лилит Макунц, это не сойдет ему с рук
Газета «Грапарак» пишет, что вопрос депутата фракции «Мой шаг» Айка Саркисяна обсуждается в правящих кругах власти и не исключается, что его заставят сложить мандат.
«По нашим сведениям, после вызвавшей большой резонанс вечеринки на пляже, руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц позвонила Саркисяну и поинтересовалась, какое он имеет отношение к вечеринке и к зоне отдыха. Депутат полностью отказался, сказав, что не имеет абсолютно никакой связи с зоной отдыха, и зашел туда всего лишь на минуту, потом ушел. А Макунц, поверив ему, повторила сказанное им на пресс-конференции и оказалась в центре критики.
Появившиеся позже фотографии свидетельствуют о том, что Айк два дня находился в этом объекте и приобрел его до революции. «Ложь» депутата вызвала возмущение. На заседании партии «Гражданский договор» этот вопрос был обсужден и решено, что если выясниться, что Саркисян соврал, то он не переварит это», - пишет газета.