Չեմ բացառում, որ առաջիկայում հանդիպում լինի և՛ Ռոբերտ Քոչարյանի, և՛ Սերժ Սարգսյանի, և՛ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ. Վանեցյան (Տեսանյութ)
31/07/2020 11:03
Չեմ բացառում, որ առաջիկայում հանդիպում լինի և՛ Ռոբերտ Քոչարյանի, և՛ Սերժ Սարգսյանի, և՛ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Քաղաքական գործընթացները ենթադրում են հանդիպումներ բոլոր քաղաքական ուժերի հետ», - ասաց նա:
Պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին՝ կկարողանա՞ ժողովուրդը համախմբվել ընդդիմության շուրջ և փողոցներ փակելով՝ երկրորդ անգամ իշխանություն փոխել, ինչպես վերջին հարցազրույցում համոզմունք էր հայտնել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Արթուր Վանեցյանը պատասխանեց.
«Միանշանակ: Ես համոզված եմ, որ առաջիկայում լինեու են շատ ակտիվ քաղաքական գործընթացներ, լինելու են շատ ակտիվ քաղաքական պրոցեսներ, որոնց ընթացքում մենք կտեսնենք զարգացումներ:
Իրականում երկիրը շատ բարդ իրավիճակում է, ծանրագույն վիճակում: Իշխանությունները ձախողել են բոոր ուղղություններով կատարած իրենց աշխատանքները: Մենք կանգնած ենք առողջապահական, տնտեսական ճգնաժամի առջև: Գործ անելու փոխարեն իշխանությունը զբաղված է քաղաքական ընդդիմախոսներին լռեցնելու գործով», - նշեց Վանեցյանը:

Артур Ванецян: Не исключаю, что в ближайшее время состоятся встречи и с Робертом Кочаряном, и с Сержем Саргсяном, и с Левоном Тер-Петросяном
31/07/2020 11:42
Не исключаю, что в ближайшее время состоятся встречи и с Робертом Кочаряном, и с Сержем Саргсяном, и с Левоном Тер-Петросяном, заявил сегодня журналистам председатель партии «Родина», бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян.
«Политические процессы подразумевают встречи со всеми политическими силами», - сказал Артур Ванецян.
Отвечая на вопрос корреспондента Aysor.am, сможет ли народ объединиться вокруг оппозиции и, заблокировав улицы, сменить власть во второй раз, как выразил уверенность в последнем интервью второй президент Армении Роберт Кочарян, Артур Ванецян ответил:
«Однозначно. Я уверен, что в ближайшее время начнуться очень активные политические процессы, во время которых мы увидим развития. В действительности, страна находится  в очень сложном положении. Власти провалили свою работу по всем направлениям. Мы стоим перед здравоохранительным, экономическим кризисом. Вместо того чтобы заниматься делом, власти преследуют политических оппонентов», - отметил Артур Ванецян.