ԱԱԾ-ն շարունակում է աշխատանքները պետական սերվերներ ներթափանցելու մասին տեղեկությունը ստուգելու ուղղությամբ. Մանե Գևորգյան
04/08/2020 18:33
ՀՀ վարչապետի խոսնակ Մանե Գևորգյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Հաշվի առնելով լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների մեծ հետաքրքրությունն այն տեղեկության վերաբերյալ, որ «ադրբեջանական հաքերային հարձակման» հետևանքով ՀՀ կառավարության սերվերների ղեկավարման համակարգից կորզվել է մեծածավալ տեղեկատվություն, հայտնում եմ հետևյալը.
ՀՀ ԱԱԾ կողմից իրականացված աշխատանքների ընթացքում պարզվել է, որ համացանցում շրջանառվում է ՀՀ կառավարության սերվերների ղեկավարման համակարգի աշխատանքային գործընթացը պատկերող համակարգչային էկրանի լուսապատճենը (screenshot)։
Սա, սակայն, չի վկայում 55 տերաբայթ ծավալով տեղեկատվության կորզման մասին։
ԱԱԾ-ն շարունակում է աշխատանքները նշված լուսապատճենի ծագումը պարզելու և պետական սերվերներ ներթափանցելու մասին տեղեկությունը ստուգելու ուղղությամբ»:

СНБ продолжает работы для проверки информации о проникновении в государственные серверы – Мане Геворкян
04/08/2020 19:21
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян опубликовала запись на своей странице в Facebook.
«Учитывая большой интерес представителей средств массовой информации к сведениям о том, что в результате "атаки азербайджанских хакеров" из системы управления серверами правительства Армении произошла утечка большой информации, сообщаю следующее.
В результате осуществленных Службой национальной безопасности Армении работ выяснилось, в сети распространяются снимки (screenshot) с компьютерного экрана с изображением рабочего процесса системы управления серверами правительства Армении.
Это, однако, не свидетельствует об утечке информации в объеме 55 терабайт.
СНБ продолжает работы для выяснения происхождения указанных снимков и для проверки информации о проникновении в государственные серверы», - написала Мане Геворкян.