Թրամփն անվանել է ԱՄՆ-ի պատմության մեջ ամենամեծ սխալը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Axios-ին տված հարցազրույցում Մերձավոր Արևելք զորքեր ուղարկելու որոշումն անվանել է Միացյալ Նահանգների պատմության ամենամեծ սխալը:
«Մենք վերացրել ենք ԻՊ-ն (Ռուսաստանում արգելված)... Այդ խալիֆաթի 100 տոկոսը ... Մենք «չեզոքացրել ենք »  իրանցի գեներալ Քասեմ Սուլեյմանին,  ԻՊ ղեկավար  Աբու Բաքր Ալ-Բաղդադիին ... Ես շատ բաներ եմ արել, որոնք այլ նախագահներն այդպես էլ չկարողացան անել: Նրանք երբեք չպետք է զորքեր ուղարկեին Մերձավոր Արևելք», - հայտարարել է Թրամփը:
«Մերձավոր Արևելք մեկնելու և նրա գործերին միջամտելու որոշումը մեր երկրի պատմության միակ մեծագույն սխալն էր», - ընդգծել է ամերիկացի առաջնորդը:

Трамп назвал самую большую ошибку в истории США
Президент США Дональд Трамп в интервью порталу Axios назвал отправку войск на Ближний Восток самой большой ошибкой в истории Соединенных Штатов.
"Мы ликвидировали ИГИЛ (запрещенное в России)… 100% этого халифата… Мы "убрали" (иранского генерала Касема – ред.) Сулеймани, (главаря ИГ* Абу Бакра - ред.) Аль-Багдади… Я сделал много всего того, чего не делали другие президенты. Им вообще никогда не стоило приходить на Ближний Восток", - заявил Трамп.
"Решение об отправлении на Ближний Восток и вмешательстве в его дела было единственной самой большой ошибкой в истории нашей страны", - подчеркнул американский лидер.