Կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը, բարեբախտաբար, շարունակում է բարելավվել. Վարչապետ (Տեսանյութ)
Կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը, բարեբախտաբար, Հայաստանում շարունակում է բարելավվել. օգոստոսի 4-ին առաջին անգամ բուժվող քաղաքացիների թիվը պակաս է 8 հազարից, ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն՝ ավելացնելով, որ հնարավորություն է տրվել հաղթահարելու համաճարակային վիճակը:
«Բոլոր ցուցանիշներով մոտեցել ենք մայիսի վերջին շաբաթ արձանագրված թվերի մակարդակին, բայց խնդիրն այն է, որ կան նաև վատ լուրեր. ՀՀ քաղաքացիները թվերի անկումը սկսել են մեկնաբանել որպես հակահամաճարակային կանոները չպահպանելու առիթ: Շատերին նույնիսկ թվում է, թե իրավիճակը հաղթահաված է: Դա ամենևին այդպես չէ: Համաճարակային վիճակը շարունակում է մնալ բարդ», - ասաց վարչապետն՝ ընդգծելով, որ այժմ ավելի խիստ են հետևելու հակահամաճարակային կանոններին, այդ թվում՝ բաց և փակ տարածքներում դիմակների կրմանը:

Ситуация с коронавирусом продолжает улучшаться – Никол Пашинян
Ситуация с коронавирусом, к счастью, продолжает улучшаться,  число проходящих лечение граждан 4 августа впервые составило меньше 8 тысяч, заявил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его словам, появилась возможность преодоления кризисной ситуации.
«По всем показателям мы приблизились к цифрам, которые были зафиксированы в конце мая. Но проблема в том, что есть также плохие новости. Граждане Армении начали воспринимать спад случаев заражения как повод для несоблюдления противоэпидемиологических правил. Многим даже кажется, что ситуация преодолена. Это вовсе не так. Эпидемиологическая ситуация продолжает оставаться сложной», - сказал премьер-министр.
Он подчеркнул, что сейчас более строго будут следить за соблюдением противоэпидемиологических правил,  в том числе за ношением масок в закрытых помещениях и на открытом воздухе.