Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հայազգի մահացածների թիվն այս պահի դրությամբ վեցն է
Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հայազգի մահացածների թիվն այս պահի դրությամբ վեցն է, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«ԱԳՆ-ում ձևավորվել է աշխատանքային խումբ՝ Լիբանանին թիրախային աջակցության տրամադրումն Լիբանանի ճգնաժամային կառույցի հետ համակարգելու նպատակով։ Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է տեղի պատկան մարմինների հետ՝ միասնաբար գնահատելու լիբանանյան կողմի կարիքները և աջակցության շրջանակը։
Զուգահեռաբար կապ է պահպանվում հայ համայնքային կառույցների հետ՝ կարիքները գնահատելու նպատակով։
Լիբանանում դեսպանությունն աշխատում է արտակարգ ռեժիմով, գործում է թեժ գիծ։
Լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին խնդրում ենք կապ պահպանել բացառապես ինձ հետ՝ դեսպանությանը թույլ տալով անխափան իրականացնել համակարգման ողջ աշխատանքը», -նշել է Նաղդալյանը։

The number of Armenians killed in Beirut blast reached 6, Spokesperson of Ministry of Foreign Affairs of Armenia Anna Naghdalyan reports.
“A task group has been set at the MFA to coordinate the provision of targeted assistance to Lebanon with the Lebanese Crisis Body,” she said, adding that the Armenian embassy in Lebanon is in constant touch with the local respective bodies to jointly assess the needs of the Lebanese side and the circle of assistance.
She also said that they are in contact with the Armenian community bodies in Lebanon to assess their needs.