Տեղեկություն ունենք Բեյրութում ազգությամբ հայ երեք մահացածի և շուրջ 100 վիրավորի մասին. ՀՀ ԱԳՆ
Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հայահոծ շրջաններում, ինչպես ամբողջ Բեյրութում, ավերածությունները լայնածավալ են. փլուզվել են շենքեր, վնասվել եկեղեցիներ, վնասվել է նաև Հայկազյան համալսարանի շենքը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Այս պահին դրությամբ ունենք տեղեկություն ազգությամբ հայ երեք մահացածների և շուրջ 100 վնասվածների մասին։ Բայց այս թվերը, ցավոք, կարող են աճել, քանի որ մեծ է անհայտ կորածների թիվը։
Ներկա դրությամբ մեր գործընկերների հետ միասին դիտարկվում և գնահատվում են Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին թիրախային և առաջին անհրաժեշտության օգնություն ցուցաբերելու տարբեր սցենարներ», - նշել է Նաղդալյանը։

В результате взрыва в Бейруте погибли 6 армян, около 100 человек ранены – МИД Армении
В результате взрыва в порту Бейрута в армянонаселенных районах, как и во всем Бейруте, произошли  масштабные разрушения: повреждены здания, церкви, университет Айказян, сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«На данный момент имеется информация о гибели 6 и ранении порядка 100 армян. Но эти цифры, к сожалению, могут вырасти, поскольку есть большое число пропавших без вести.
По состоянию на данный момент мы вместе с нашими коллегами рассматриваем и оцениваем различные сценарии оказания целевой и надлежащей первой помощи братскому народу Ливана», - отметила Анна Нагдалян.