Տեղեկություն ունենք Բեյրութում ազգությամբ հայ երեք մահացածի և շուրջ 100 վիրավորի մասին. ՀՀ ԱԳՆ
Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հայահոծ շրջաններում, ինչպես ամբողջ Բեյրութում, ավերածությունները լայնածավալ են. փլուզվել են շենքեր, վնասվել եկեղեցիներ, վնասվել է նաև Հայկազյան համալսարանի շենքը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Այս պահին դրությամբ ունենք տեղեկություն ազգությամբ հայ երեք մահացածների և շուրջ 100 վնասվածների մասին։ Բայց այս թվերը, ցավոք, կարող են աճել, քանի որ մեծ է անհայտ կորածների թիվը։
Ներկա դրությամբ մեր գործընկերների հետ միասին դիտարկվում և գնահատվում են Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին թիրախային և առաջին անհրաժեշտության օգնություն ցուցաբերելու տարբեր սցենարներ», - նշել է Նաղդալյանը։

Three Armenians killed, 100 injured as a result of huge explosion in Beirut port: MFA
The Armenian-populated areas in Beirut have been greatly damaged as a result of massive explosion in the port of Beirut with buildings having collapsed, churches damaged.
The building of Haykazian University has been damaged too, MFA spokesperson Anna Naghdalyan reports.
“As of the moment we have information about three killed and 100 injured Armenians. Unfortunately, the numbers may still grow as the number of missing is big,” she said.
Naghdalyan also said scenarios of providing first necessity aid to fraternal people of Lebanon is being discussed.