ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի մասին դիտարկվել են բացասական հոդվածներ. Մեդիա պաշտպան
2020թ.-ի հուլիսի 21-ից 31-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։
Նշված ժամանակահատվածում դիտարկվել է 213 հոդված, որոնցից 6-ը եղել է բացասական, 3-ը՝ դրական, 204-ը՝ չեզոք։
ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի մասին դիտարկվել են բացասական հոդվածներ։
Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանն, անդրադառնալով Զոհրաբ Մնացականյանի France 24-ին տված հարցազրույցին, ասել. «Խոսքս նախ և առաջ արցախյան հարցում Թուրքիայի ներգրավվելու փորձերին ու՝ հիմա արդեն կարելի է ասել հեռանկարին է վերաբերվում։ Հարց, որը ֆրանսիացի լրագրողին ակնհայտորեն ավելի շատ էր անհանգստացնում, քան մեր արտգործնախարար կոչվածին։ Խեղճն այդպես էլ չկարողացավ Մնացականյանից Թուրքիայի ակտիվությունը նորմալ դատապարտող կես խոսք անգամ պոկել»:
Դրական է գնահատվել հոդվածն ըստ որի` Զոհրաբ Մնացականյանն իսրայելական հեղինակավոր «Jerusalem Post»-ին տված հարցազրույցում քննադատել էր այն հանգամանքը, որ Իսրայելը զենք է վաճառում պաշտոնական Բաքվին և հավելել, որ Իսրայելը պետք է անհապաղ դադարեցնի Ադրբեջանին մահաբեր սպառազինության վաճառքը։

Negative articles were published on Zohrab Mnatsakanyan: Media Advocate
From 21 to 31 July, 2020, the “Media Advocate” initiative followed online media reports on the RA Minister of Foreign Affairs, Zohrab Mnatsakanyan’s personality and activities.
35 leading Armenian news agencies have been monitored.
In the specified period, 213 articles were declared, 6 of which were negative, 3 were positive and 204 were neutral.
Negative articles were published on RA Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan.
Referring to Zohrab Mnatsakanyan’s interview with France 24, political scientist Hrant Melik-Shahnazaryan, noted: “First of all, I am talking about Turkey’s attempts to get involved in the Artsakh issue and now we can say even about the prospect of it. A question that obviously worried the French journalist more than our so-called foreign minister. The poor man could not get even a half-word from Mnatsakanyan condemning Turkey’s activity the way it supposed to.”
The article according to which Zohrab Mnatsakanyan in an interview with the authoritative Israeli “Jerusalem Post” criticized the fact that Israel sells weapons to official Baku, adding that Israel should immediately stop selling lethal weapon to Azerbaijan was positive.