Մենք գտնում ենք, որ արտակարգ դրությունը երկարացնելու որևէ հիմք չկա. Նաիրա Զոհրաբյան
Մենք գտնում ենք, որ արտակարգ դրությունը երկարացնելու որևէ հիմք չկա և կողմ ենք քվեարկելու քիչ հետո ներկայացվելիք՝ արտակարգ դրությունը չերկարաձգելու նախագծին, ԱԺ հատուկ նիստի ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Սահամանփակումների մեղմացումները, որոնց մասին ամբիոնից խոսեց ՀՀ պարետը, հնարավոր էր անել «Արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության մասին» օրենքում ընդամենը մի քանի փոփոխություն անելով և չերկարացնելով արտակարգ դրությունը», - ասաց պատգամավորը:
Զոհրաբյանի խոսքով՝ արտակարգ դրությունը երկարացնելով՝ կառավարությունը չի լուծում արտագնա աշխատողների հարցը, նրանց զրկում է, օրինակ, Ռուսաստան մեկնելու իրավունքից:

Мы считаем, что нет никаких оснований для продления режима чрезвычайного положения – Наира Зограбян
Мы считаем, что нет никаких оснований для продления режима чрезвычайного положения, и проголосуем против продления чрезвычайного положения, заявила сегодня на специальном заседании парламента Армении депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«Послабление ограничений, о которых говорил с трибуны парламента комендант, можно осуществить, введя несколько изменений в закон «О защите населения в чрезвычайных ситуациях» и не продлевая режим чрезвычайного положения», - сказала депутат.
По словам Наиры Зограбян, продлевая режим чрезвычайного положения, правительство не решает вопрос выезжающих на работу за рубеж граждан, тем самым лишая их права уехать, например, в Российскую Федерацию.