Կառավարությունը հաստատեց կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 23-րդ ծրագիրը․ շահառուները զբոսաշրջային ոլորտների տնտեսվարողներն են
13/08/2020 11:56
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում հաստատվեց կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 23-րդ ծրագիրը։
Վերջինս նպատակ ունի օժանդակել կորոնավիրուսի տարածման հետևանքով զբոսաշրջությանն ուղղակիորեն առնչվող առանձին ոլորտներում Հայաստանի Հանրապետության տնտեսվարողների մոտ առաջացած դժվարությունների հետևանքով ստեղծված իրավիճակում գործունեության շարունակականությանը և աշխատատեղերի պահպանմանը:
Միջոցառման շահառու հանդիսանում են ՀՀ տարածքում պետական գրանցում ստացած՝ միկրոձեռնարկատիրության սուբյեկտ չհանդիսացող այն իրավաբանական անձինք կամ հաշվառված անհատ ձեռնարկատերերը, որոնք ստեղծվել են մինչև 2020 թվականի մարտի 31-ը և ամսվա ընթացքում ունեցել է առնվազն 3 աշխատող։
Միջոցառման շրջանակում շահառու հանդիսանալու ժամանակահատվածը ներառում է 2020 թվականի հուլիսից մինչև 2021 թվականի մարտ ամիսը ներառյալ։

Правительство Армении утвердило 23-е мероприятие по нейтрализации экономических последствий коронавируса
13/08/2020 13:08
Правительство Армении утвердило на сегодняшнем заседании 23-е мероприятие по нейтрализации экономических последствий коронавируса.
Цель мероприятия – оказать содействие в создавшейся из-за распространения коронавируса ситуации деятельности хозяйствующих субъектов и сохранению рабочих мест в отдельных сферах туризма.
Бенефициарами мероприятия являются имеющие свидетельства о государственной регистрации на территории Армении юридические лица, которые не являются субъектом микропредпреднимательства, или частные предприниматели, зарегистрированные до 31 марта 2020 года и имеющие в течение месяца минимум 3 сотрудников.
В рамках мероприятия срок оказания содействия бенефициарам включает период с июля 2020 года по март 2021 года включительно.