Բելառուսում վերսկսվել են բողոքի ցույցերը
Մինսկում և Բելառուսի այլ քաղաքներում մարդիկ սկսել են նորից փողոց դուրս գալ՝ բողոքելով բռնության դեմ, հայտնում է TUT.BY- ն և նշում, որ դրանք խաղաղ գործողություններ են:
Մինսկում, «Բելառուս» հանրախանութի դիմաց, այն տարածքում, որտեղ գտնվում է №5 հիվանդանոցը, բժիշկները պաստառավորվել են համերաշխության շղթայով: Նրանք ունեն պաստառներ՝ «Դադարեք ծեծել մեր տղամարդկանց», «Բուժաշխատողներն ընդդեմ բռնության»:
Ականատեսները Մինսկի ձեռնարկություններից հավաքների լուսանկարներ են ուղարկում: Մասնավորապես, Կոզլովի անվան Մինսկի էլեկտրատեխնիկական գործարանի աշխատողներն առավոտյան ժամը 8-ից հավաք են անցկացնում և պահանջում չեղյալ հայտարարել նախագահի ընտրությունների արդյունքները, ձերբակալված անձանց ազատ արձակել և բռնություններին վերջ տալ: Նրանց հետ խոսել է ձեռնարկության տնօրեն Ալեքսանդր Ռադևիչը:

В Белоруссии возобновились протесты
В Минске и других городах Белоруссии люди снова начали выходить на улицы, протестуя против насилия, сообщает TUT.BY и уточняет, что это мирные акции.
В Минске напротив универмага "Беларусь", в районе, где находится больница №5, в цепь солидарности выстроились врачи. У них плакаты "Хватит избивать наших мужчин", "Медики против насилия".
Очевидцы присылают фото митингов на минских предприятиях. В частности, рабочие Минского электротехнического завода имени Козлова с 8 утра митингуют и требуют отмены результатов президентских выборов, освобождения задержанных и прекращения насилия. С ними поговорил директор предприятия Александр Радевич.