Վիվա-ՄՏՍ-ի հաշվեկշռի լիցքավորումը հնարավոր է նաև ռուսաստանյան բջջային համարից
Վիվա-ՄՏՍ-ը ուրախ է տեղեկացնել, որ այժմ Ռուսաստանի «ՄՏՍ», «ՄեգաՖոն», «Բիլայն», և «Տելե2» բջջային օպերատորների բաժանորդները Վիվա-ՄՏՍ-ի՝ իրենց մտերիմների և հարազատների բջջային հեռախոսահամարի հաշվեկշիռը կարող են հեշտությամբ լիցքավորել ռուսաստանյան համարից՝ ընդամենը մեկ հպումով, ցանկացած պահի:
Ի դեպ, մինչև 2020թ. հոկտեմբերի 1-ը (ներառյալ) «ՄՏՍ»-ի համարից լիցքավորման դեպքում լիցքավորող բաժանորդը ստանում է գումարի 10% քեշբեք: Առաջարկի մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ այս հղմամբ:
«ՄՏՍ», «ՄեգաՖոն», «Բիլայն», և «Տելե2» օպերատորների բաժանորդները կարող են լիցքավորել Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդի հաշիվը իրենց բջջային հեռախոսից՝ ուղարկելով հետևյալ SMS հաղորդագրությունը՝ 3116 կարճ համարին՝ հետևյալ ձևաչափով.
37494XXXXXX 100,
կամ՝
374_ _XXXXXXX 100
որտեղ՝
37494XXXXXX-ը լիցքավորվող հեռախոսահամարն է, 100-ը` լիցքավորման գումարը (նշվում է ռուբլիով)
- Լիցքավորման գումարն ուղարկվում է Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդի հաշվեկշռին:
- Արտարժույթի փոխարկումն իրականացվում է փոխանցման պահին Ռուսաստանի Դաշնության Կենտրոնական բանկի փոխարժեքով:
- Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդի հիմնական հաշվեկշռին գումարի փոխանցման ժամանակ գանձվում է միջնորդավճար՝ փոխանցվող գումարի 3.5% չափով:
- Գումարի լիցքավորում ասելով՝ պետք է հասկանալ համապատասխան գումարի ծառայությունների ստացման իրավունքի փոխանցում: Փոխանցված գումարը չի կարող ստացվել դրամական միջոցների ձևով:
- Կանխավճարային բաժանորդների համար վավերականության ժամկետը կախված է լիցքավորման գումարի չափից:
- Լիցքավորման գումարը նշվում է ռուբլով, որպես ամբողջ թիվ՝ առանց բացատի, կետի կամ ստորակետի՝ սկսած 20 ռուբլուց մինչև 10000 ռուբլի:
- «ՄՏՍ», «ՄեգաՖոն», «Բիլայն» և «Տելե2» օպերատորների բաժանորդները ստանում են պատասխան SMS հաղորդագրություն օպերատորի կողմից: Ի պատասխան հաղորդագրության՝ անհրաժեշտ է համաձայնություն տալ հաշվից նշված գումարը գանձելու համար: Դրանից հետո բաժանորդը ստանում է լիցքավորումը հաստատող հաղորդագրություն, ինչպես նաև ծառայության դիմաց գանձված վճարի մասին տեղեկացնող հաղորդագրություն:

Recharging Viva-MTS account balance is now available from a Russian mobile number
Viva-MTS is glad to inform that now the subscribers of the Russian mobile operators “MTS”, “MegaFon”, “Beeline”, and “Tele2” can easily recharge the account balance of their Viva-MTS subscriber friends and family members from their Russian phone numbers with a simple click at any convenient time.
By the way. till 1 October 2020 (inclusively) in case of recharging Viva-MTS number from the “MTS” number the recharging party gets 10% cash back. The details of the offer are available here.
Subscribers of “MTS”, “MegaFon”, “Beeline”, and “Tele2” can recharge the account of a Viva-MTS subscriber from one’s mobile phone by sending an SMS to the 3116 short number in the following format:
37494XXXXXX 100,
or
374_ _XXXXXXX 100,
where:
the 37494XXXXXX is the number, which is getting recharged, and 100 is the amount of recharge (shall be indicated in Russian roubles).
- The sum of the recharge is sent to the account balance of the Viva-MTS subscriber.
- The foreign currency exchange is performed based on the exchange rate of the Central Bank of the Russian Federation.
- During the transfer of the sum to the main account of the Viva-MTS subscriber a commission is charged equal to 3.5% of the transferred amount.
- Amount recharge implies transfer of rights to use services equal to the sum. The transferred sum cannot be used in the form of financial means.
- The validity period for the prepaid subscribers depends on the size of the recharge amount.
- The recharge amount is indicated in Russian roubles as a whole number without space, dot, or point from within the range between 20 and 10 000 roubles.
- Subscribers of “MTS”, “MegaFon”, “Beeline”, and “Tele2” get a response SMS from the operator. In response to the message the subscriber needs to give his or her consent for charging the amount from account of the subscriber. After that the subscriber gets a message confirming the recharge, as well as a notification on charging for the service.