Հնդկաստանում փլուզվել է վեց հարկանի բնակելի շենք (Տեսանյութ)
Հնդկաստանում վեց հարկանի բնակելի շենք է փլուզվել է երկուշաբթի երեկոյան Մահադ քաղաքում: Ինչպես հայտնում է BBC- ն, առայժմ հայտնի է փլուզման երկու զոհի մասին: Ոստիկանությունը կարծում է, որ առնվազն 18 մարդ կարող է մնալ փլատակներում:
2011 թ.-ին կառուցված շենքը, որում բնակվում էր շուրջ 250 մարդ 47 բնակարանում, սկսել է ցնցվել երեկոյան ժամը 6-ի սահմաններում, այնուհետև քանդվել է: Մինչ այն դեռ կանգնած էր, 25 մարդ կարողացել է ինքնուրույն դուրս գալ, գրում է Times of India- ն:
Այնուհետև փրկարարները փլատակներից դուրս են բերել ևս վեց տասնյակ բնակչի: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նրանցից մոտ 30-ը վիրավոր է, հիմնականում անչափահասները:

В Индии рухнул шестиэтажный жилой дом (Видео)
В Индии в городе Махад вечером в понедельник обрушился шестиэтажный многоквартирный дом. Как сообщает BBC, пока известно о двух жертвах обрушения. В полиции считают, что под завалами могут оставаться не меньше 18 человек.
Здание 2011 года постройки, в 47 квартирах которого проживало около 250 человек, начало дрожать около 18 часов вечера и затем стало рушиться. Пока оно еще стояло, наружу смогли самостоятельно выйти 25 человек, пишет Times of India.
Затем спасатели извлекли из-под завалов еще шесть десятков жильцов. По словам полицейских, примерно 30 из них получили травмы, преимущественно легкие.