Արսեն Թորոսյանը չի ներկայացրել հրաժարականի դիմում և չի էլ պատրաստվում․ խոսնակ
Երեկ ողջ օրը լծված եմ եղել առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հրաժարականի մասին լուրերը հերքելով, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
«Բայց, արի ու տես, որ լրատվամիջոցների որոշ շրջանակ չի հանգստանում և մեկը մյուսի հետևից ավելի «կատարելագործված» ստեր է տարածում:
Նախ սկսենք այնտեղից, որ կորոնավիրուսային իրավիճակը Հայաստանում շարունակում է մնալ կայուն,դեպքերը սկսել են փոքր-ինչ նվազել և իրավիճակը լիովին վերահսկելի է:
Նախարարը վերջին կես տարվա ընթացքում աշխատել է 24/7 ռեժիմով և կարող է օգտվել իր տարեկան հասանելի արձակուրդից: Հավելեմ նաև, որ նա գտնվելու է Հայաստանում:
Արսեն Թորոսյանը չի ներկայացրել հրաժարականի դիմում և չի էլ պատրաստվում: Արձակուրդը վերջանալուց հետո նախարարը վերադառնալու է բնականոն աշխատանքին», - գրել է նա:

Arsen Torosyan has not submitted resignation application, not going to: spokesperson
Arsen Torosyan has not submitted resignation application, spokesperson Alina Nikoghosyan wrote on Facebook, noting that yesterday all day she was rejecting the news about minister’s resignation.
“But come and see that some mass media do not calm down and one after another present more “improved” lies,” she wrote.
“Let’s begin with the fact that the coronavirus situation in Armenia continues to be stable with the number of cases going down and the situation being more controllable. During the past half year the minister worked with 24/7 regime and may get use of his annual holiday,” she said, adding that he will spend the holiday in Armenia.
“Arsen Torosyan has not submitted resignation application and is not going to. He will return to his regular work after his holiday ends,” the spokesperson wrote.