Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իգոր Դոդոնին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ:
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին Մոլդովայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ ցանկանում եմ ընդգծել հայ-մոլդովական միջպետական հարաբերությունների օրակարգի զարգացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված երկկողմ համատեղ քայլերը, ինչպես նաև վերահաստատել մեր անփոփոխ հետաքրքրվածությունն այդ օրակարգի հարստացման հարցում:
Լիահույս եմ, որ մեր երկրներում համաճարակային իրավիճակի արագ կայունացումը թույլ կտա վերականգնել երկու պետությունների միջև շփումների դինամիկան:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն Դոդոն, քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ պետական պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն», - նշված է վարչապետի ուղերձում:

Nikol Pashinyan extends congratulations to President of Moldova Igor Dodon
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President Igor Dodon of the Republic of Moldova on the country’s Independence Day.
“I extend my heartfelt congratulations to you and to the friendly Moldovan people on the National Day of the Republic of Moldova - Independence Day.
I am pleased to highlight the reciprocated steps aimed at developing and expanding the agenda of the Armenian-Moldovan interstate relations, as well as to reaffirm our strong commitment to complement the bilateral agenda.
I am hopeful that the soonest possible stabilization of the epidemiological situation will allow us to resume the dynamic contacts between our two countries.
Dear Mr. Dodon, I avail myself of this opportunity to wish you robust health and every success in your highly responsible state position, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Moldova,” Prime Minister Pashinyan said in his congratulatory message.