Հարավային Կորեայի խորհրդարանը փակվել է` լրագրողներից մեկի մոտ COVID-19-ի հայտնաբերման պատճառով
Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովը օգոստոսի 27-ից ժամանակավորապես կդադարեցնի իր աշխատանքն այն բանից հետո, երբ խորհրդարանում հավատարմագրված լուսանկարիչներից մեկի մոտ հայտնաբերվել է կորոնավիրուս, հայտնում է «Yenhap»-ը:
Այս որոշումը կայացվել է իրավիճակի անհապաղ քննարկումից հետո, ասել է աղբյուրը:
Հինգշաբթի նախատեսված խորհրդարանական ինը հանձնաժողովների հանդիպումները հետաձգվել են: Հայտնի է, որ հինգշաբթի առավոտյան այդ լուսանկարչին հաջողվել է մասնակցել միջոցառումներից մեկին, այնուհետև եկել են նրա թեստի արդյունքները:
Պարզվել է, որ վարակված անձի հետ շփվել է ավելի քան 50 մարդ, այդ թվում՝ իշխող կուսակցության 14 բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ:

Парламент Южной Кореи закрылся из-за COVID-19 у журналиста
Национальная Ассамблея Республики Корея с 27 августа временно прекратит работу из-за того, что один фотограф в парламентском пуле заразился коронавирусом, сообщает "Ренхап". Это решение было принято после экстренного обсуждения ситуации, уточнил источник агентства.
Намечавшиеся на четверг заседания девяти парламентских комитетов отложены. Известно, что утром в четверг этот фотограф успел посетить одно из мероприятий, а затем пришли результаты его теста.
Установлено, что с заразившимся контактировали больше 50 человек, в том числе 14 высокопоставленных представителей правящей партии. Вероятно, им всем придется сдать анализы и самоизолироваться.