Կոնգոյում գրոհայինները սպանել են հինգ դպրոցականի
Կոնգոյի Դեմոկրատական   Հանրապետությունում ուսումնական կենտրոնի վրա անհայտ հարձակման հետևանքով քննություններ հանձնելիս հինգ աշակերտ է սպանվել: Այս մասին հայտնում է Africa Times of News-ը:
«Զինյալները հարձակվել են Հյուսիսային Կիվու նահանգի Կատանգա քաղաքում գտնվող ուսումնական կենտրոնի վրա: Հինգ դպրոցական սպանվել է», - ասել է շրջանային կառավարության կրթության նախարար Պրիսկա Կամալան:
Նաև, ըստ պաշտոնյայի, հարձակվողները առևանգել են ուսուցչի և մի քանի աշակերտի: Անհետ կորածների ճշգրիտ թիվը չի հրապարակվել:
Նշվում է, որ տարրական դասարանների աշակերտները հավաքվել էին ուսումնական կենտրոնում՝ ավարտական   քննություններ հանձնելու համար: Զինյալները պատանդների հետ փախել են, երբ զինվորականները մտել են գյուղ:

В Конго боевики убили пятерых школьников
В Демократической Республике Конго пятеро учеников были убиты во время сдачи экзаменов в результате нападения неизвестных на учебный центр. Об этом сообщило издание Africa Times of News.
"Боевики напали на учебный центр в поселке Катанга в провинции Северное Киву. Пятеро школьников убиты", - заявил министр образования регионального правительства Приска Камала.
Также, по словам чиновника, нападавшие похитили учителя и несколько учеников. Точное количество пропавших лиц не установлено.
Отмечается, что ученики начальной школы собрались в учебном центре для сдачи выпускных экзаменов. Боевики сбежали вместе с заложниками, когда в поселок вошли военные.