Թրամփն ուժն անվանել է ԱՄՆ-ում անկարգությունները դադարեցնելու միակ միջոցը
Միացյալ Նահանգների Դեմոկրատների կողմից ղեկավարվող քաղաքներում բռնությունը դադարեցնելու միակ միջոցն ուժի կիրառումն է: Նման կարծիքը Twitter- ում հայտնել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
«Դեմոկրատների կողմից ղեկավարվող հանցագործության բարձր մակարդակով քաղաքներում բռնությունը դադարեցնելու միակ միջոցն ուժի կիրառումն է» - գրել է ամերիկացի առաջնորդը:
Բողոքի ցույցերը, որոնք սկսվել են Մինեապոլիսում աֆրոամերիկացի Ջորջ Ֆլոյդի սպանությունից հետո, Պորտլենդում արդեն երեք ամիս չեն դադարում: Ժամանակ առ ժամանակ ոստիկանությունը տեղի ունեցողը հայտարարում է որպես խռովություն և կատարում ձերբակալություններ:

Трамп назвал силу единственным способом остановить беспорядки в США
Прекратить насилие в управляемых демократами городах Соединенных Штатов можно только при помощи силы. Такое мнение высказал президент США Дональд Трамп в Twitter.
"Единственный способ остановить насилие в городах с высоким уровнем преступности, которыми управляют демократы, — это сила!" — написал американский лидер.
Акции протеста, начавшиеся после убийства в Миннеаполисе афроамериканца Джорджа Флойда, не утихают в Портленде третий месяц. Периодически полиция объявляет происходящее бунтом и проводит задержания.