Չեռնոգորիայում ավտոմեքենան մխրճվել է ընդդիմադիրների խմբի մեջ
Չեռնոգորիայում վարորդը Նիքշիչ քաղաքում ավտոմեքենայով մխրճվել է ընդդիմության հաղթանակը տոնող խմբի մեջ,  կան վիրավորներ, հայտնում է Vijesti հրատարակության պորտալը:
Կիրակի Չեռնոգորիայում անցկացվել են խորհրդարանի ընտրություններ: Ըստ նախնական արդյունքների՝ հաղթանակ է տարել «Հանուն Չեռնոգորիայի ապագայի» ընդդիմադիր կոալիցիան: Դրա կողմնակիցները խմբով դուրս էին եկել մի քանի քաղաքների փողոցներ՝ հաղթանակը տոնելու համար:
«Մի քանի մարդ վիրավորվել է Նիքշիչում, այն բանից հետո, երբ BMW-ի վարորդը մխրճվել է խմբի մեջ, որը տոնում էր ընդդիմության հաղթանակը: Ոստիկանության բաժանմունքից հայտնում են, որ մի քանի մարդ վիրավորվել է, մեկի վիճակը ծանր է», - հայտնում է պարբերականը:

В Черногории автомобиль въехал в группу оппозиционеров
Водитель в Черногории въехал в группу празднующих победу оппозиции в городе Никшич, есть пострадавшие, передает портал издания Vijesti.
В воскресенье в Черногории прошли парламентские выборы. Победу, согласно предварительным итогам, провозгласила оппозиционная коалиция "За будущую Черногорию". Ее сторонники вышли группами на улицы нескольких городов, распевают песни, несут исторические черногорские флаги, похожие на сербские, сигналят из автомобилей.
"Несколько человек пострадали на кольце в Никшиче, после того как водитель BMW въехал в группу, которая отмечала победу оппозиции. Из управления полиции сообщили, что пострадали несколько человек, причем один мужчина – тяжело", - сообщило издание и приложило фото разбитого от удара автомобиля.