Գյուղացին գյուղատնտեսական վարկերի տակ գերի է, չի կարողանում դրանց տակից դուրս գալ. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
31/08/2020 13:11
Սևանի էկոհամակարգը պետք է պահպանվի, բայց որևէ մեկն իրավունք չունի՝ վերցելու մարդու ապրուստը, ԲՀԿ ակտիվի հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
Անդրադառնալով գյուղատնտեսակա վարկերի թեմային՝ նա նշեց, որ դրանք պետք է վերանայվեն, պետությունը պետք է նորողամիտ վերաբերմունք ցուցաբերեի գյուղացու նկատմամբ:
«Անհրաժեշտ է մեխանիզացիա, անհրաժեշտ է սերմ, ոլորտով զբաղվող մարդիկ: Գյուղացին գյուղատնտեսական վարկերի տակ գերի է, չի կարողանում դրանց տակից դուրս գալ: Պետք է դոտացիա տալ, սուբսիդավորել, որ մարդիկ կարողանան ապրել», - նշեց Ծառուկյանը:

Жители сел стали заложником сельскохозяйственных кредитов, не могут выбраться из долговой ямы – Гагик Царукян
31/08/2020 14:04
Экосистема озера Севан должна сохраняться, но никто не имеет права лишать человека средств к существованию, заявил сегодня в ходе встречи с активом партии «Процветающая Армения» председатель политической силы Гагик Царукян.
Касаясь темы сельскохозяйственных кредитов, Гагик Царукян отметил, что они должны быть пересмотрены и государство обязано проводить благосклонную политику в этой сфере.
«Необходима механизация, необходимы семена, люди, которые занимаются этой сферой. Жители села стали заложником сельскохозяйственных кредитов, не могут выбраться из долговой ямы. Нужно предоставлять дотации, субсидии, чтобы люди могли жить», - отметил Гагик Царукян.