Չեմ կարծում, որ եթե անգամ ԵԿՄ-ում դժգոհություններ կան, դրանք հիմնավոր են. Գաբրիել Բալայան (տեսանյութ)
01/09/2020 11:27
Պաշտպանության նախարարությունը բազմաթիվ հանդիպումներ է ունեցել Երկրապահ կամավորական միության անդամների հետ, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը՝ անդարադառնալով դիտարկմանը, թե ԵԿՄ-ն դժգոհություն է հայտնել աշխարհազորի վերաբերյալ։
«Լրիվ տաբեր բաներ են, ԵԿՄ-ն իրավաբանական անձ է, տարբեր սոցիալական ծրագրեր կարող են անել, էլի աջակցություն են անում բանակին, ՊՆ-ն իր ուժերի ներածին չափով աջակցում է նման ՀԿ-ներին, մենք նաև նախատեսում ենք առանձին քննարկում անել ու չեմ կարծում, որ եթե անգամ դժգոհություններ կան, դրանք հիմնավոր են, իսկ եթե կան, շատ շուտով այդ դժգոհությունները կփարատվեն», - ասաց Բալայանը։

Если даже в Союзе добровольцев «Еркрапа» есть недовольство, то не считаю, что оно обосновано – Габриел Балаян
01/09/2020 12:52
Министерство обороны неоднократно проводило встречи с членами Союза добровольцев «Еркрапа», заявил сегодня в ходе встречи с журналистами заместитель министра обороны Армении Габриел Балаян, касаясь замечания о недовольстве в Союзе добровольцев «Еркрапа» в связи с созданием ополчения.
«Это совершенно разное. Союз добровольцев "Еркрапа" – юридическое лицо, может осуществлять различные социальные программы, оказывает поддержку армии. Минобороны в меру своих возможностей поддерживает такие общественные организации, мы предусматриваем также провести отдельные обсуждения. Если даже есть недовольство, то не считаю, что оно обосновано. А если есть, то вскоре это недовольство будет рассеяно», - сказал Габриел Балаян.