Համացանցում հայտնվել է COVID-ի դեմ Ժիրինովսկու պատվաստման տեսանյութը
Ռուսական լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ՝ ստանալով Ռուսաստանում արտադրված Sputnik V-ի առաջին կորոնավիրուսային պատվաստանյութը, հայտնում է կուսակցության մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«ԼԴԿ առաջնորդը դարձել է աշխարհում կորոնավիրուսային առաջին պատվաստանյութի կլինիկական փորձարկումների կամավոր մասնակից: Բացի Վլադիմիր Ժիրինովսկուց, հետազոտության այս փուլում պատվաստանյութ կստանան Ռուսաստանի 40 հազար քաղաքացի, որը համապատասխանում է աշխարհի լավագույն չափանիշներին», - ասել են կուսակցությունից:
Նշվում է, որ պատվաստումը տեղի է ունենալու երկու փուլով: Երկրորդ ներարկումը կատարվում է առաջինից երեք շաբաթ անց: Վլադիմիր Ժիրինովսկին պատվաստանյութի երկրորդ մասը կստանա սեպտեմբերի վերջին, որից հետո բժիշկները վեց ամիս կհետևեն նրա առողջությանը:

Вакцинация Жириновского от COVID попала на видео (Видое)
Глава российской партии ЛДПР Владимир Жириновский сделал прививку вакциной от коронавируса Спутник V, разработанной в России. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на главу пресс-службы фракции в Госдуме Александа Дюпина.
"Лидер ЛДПР стал добровольным участником больших пострегистрационных клинических исследований первой в мире вакцины от коронавируса Спутник V, разработанной Центром им. Гамалеи Минздрава России. Кроме Владимира Жириновского, на этом этапе исследований вакцину получат 40 тыс. граждан России, что соответствует лучшим мировым стандартам", - сказал Дюпин.
Уточняется, что вакцинация будет проходить в два этапа. Второй укол делается через три недели после первого. Владимир Жириновский получит вторую часть вакцины в конце сентября, после чего врачи будут полгода контролировать состояние его здоровья.