Արթուր Վանեցյանի հետ չհանդիպելը որևէ կապ չունի՝ քննարկե՞լ եմ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, թե՞ չէ. Արցախի նախագահ (Տեսանյութ)
02/09/2020 16:09
Հաստատ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի հետ չենք քննարկել, այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն՝ անդրադառնալով ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի հետ չհանդիպելուն։
«Մենք խոսում ենք բանակի մասին, սպառազինության մասին, ներքաղաքական թեմաները երբևէ իրար հետ չենք քննարկել», - ասաց նա։
Արայիկ Հարությունյանը նշեց, որ Արթուր Վանեցյանի հետ չհանդիպելը որևէ կապ չունի՝ քննարկե՞լ է Նիկոլ Փաշինյանի հետ, թե՞ չէ։
«Այդպես ենք որոշել, չենք հանդիպել: Այո, հանդիպում ենք բոլոր այն քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ, որոնք Ազգային ժողովում ներկայացված են, արտախորհրդարանական ուժերի հետ կապված քննարկում ենք, մտածում ենք», - ասաց նա։
Հարությունյանը շեշտեց՝ պաշտոնապես չի հանդիպել Արթուր Վանեցյանին։
«Հանդիպումներ հաճախակի այլ տեղերում լինում են, պաշտոնապես չենք հանդիպել, բավարարվենք սրանով», - ասաց նա։

Отказ от встречи с Артуром Ванецяном не имеет никакой связи с тем, обсуждал я с Николом Пашиняном или нет – Араик Арутюнян
02/09/2020 16:55
Мы не обсуждали с премьер-министром Армении этот вопрос, заявил сегодня на пресс-конференции президент Республики Арцах Араик Арутюнян, касаясь отказа от встречи с бывшим директором Службы национальной безопасности, председателем партии «Родина Артуром Ванецяном.
«Мы говорим об армии, о вооружении, внутриполитические темы никогда не обсуждаем друг с другом», - сказал он.
Араик Арутюнян отметил, что отказ от встречи с Артуром Ванецяном не имеет никакой связи с тем, обсуждал он с Николом Пашиняном или нет.
«Мы так решили, не встретились. Да, мы встречаемся с представителями всех тех политических сил, которые представлены в парламенте, что касается внепарламентских сил, мы обсуждаем, думаем», - сказал он.
Араик Арутюнян отметил, что официально не встречался с Артуром Ванецяном.
«Встречи  бывают часто в других местах, официально не встречались, удовлетворитесь этим», - сказал он.