Մադուրոն հայտարարել է, որ Թրամփը իր սպանության համար «համաձայնություն է տվել»
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է, որ ԱՄՆ ղեկավար Դոնալդ Թրամփն իր սպանության համար համաձայնություն է տվել, այժմ հետախուզվում են դիպուկահարները, որոնք կարող են դա անել:
«Ես ամենադաժան ագրեսիայի զոհ դարձա: ԱՄՆ կառավարությունը ... 15 միլիոն դոլար է առաջարկել իմ գլխի համար: Դոնալդ Թրամփը իմ սպանության համար համաձայնություն է տվել, ես չեմ չափազանցնում, և նրանք փորձում են դիպուկահարների խումբ ուղարկել կամ դիպուկահարներ վարձել Վենեսուելայում՝ ինձ սպանելու համար: Դոնալդ Թրամփն է դա որոշել», - ասել է Վենեսուելայի նախագահը, որի ելույթը հեռարձակվել է Twitter- ով:
Այս գարնանն ԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը հրապարակել է մեղադրանքները Մադուրոյի և երկրի 14 այլ ղեկավարների հասցեին՝ պնդելով, որ նրանք զբաղվում են թմրանյութերի վաճառքով: Պետդեպարտամենտը հայտարարել է Մադուրոյի համար 15 միլիոն դոլար պարգևատրման մասին:

Мадуро заявил, что Трамп "одобрил" его убийство
Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что глава США Дональд Трамп одобрил его убийство, сейчас идет поиск снайперов, которые смогут это сделать.
"Я был жертвой самой грубой агрессии. Правительство США… предложило 15 миллионов долларов за мою голову. Дональд Трамп одобрил мое убийство, я не преувеличиваю, и они стараются направить группу снайперов или нанять снайперов в Венесуэле, чтобы убить меня. Дональд Трамп это решил", - сказал президент Венесуэлы, чье выступление транслировалось в Twitter.
Весной этого года Минюст США обнародовал обвинения в адрес Мадуро и еще 14 руководителей страны, утверждая, что они причастны к наркоторговле. Госдепартамент объявил награду за Мадуро в 15 миллионов долларов.