Եթե նույնիսկ արտակարգ դրությունն ավարտվի, չի նշանակում, որ սահմանների հարցը կլուծվի. Զոհրաբ Մնացականյանը՝ ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիներին
Եթե նույնիսկ արտակարգ դրությունն ավարտվի, չի նշանակում, որ սահմանների հարցը կլուծվի, Ռուսաստան մեկնող քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Դուք հիմա ուզում եք, որ ես լուծեմ ուրիշ երկրի կանոնի փոփոխության հարցը: Էլի եմ կրկնում՝ խնդիրը ծանոթ է, բայց լուծումն առկա չէ, որովհետև լուծումը վերաբերում է այլ երկրների որոշումներին: Ձեր ասածն է՝ թողեք գնանք, բայց հիմա հնարավոր չէ»:
Մասնակիցների հարցին՝ ե՞րբ հնարավոր կլինի մեկնել ՌԴ, արտգործնախարարը պատասխանեց, որ որևէ խոստում չի կարող տալ, քանի որ դեռ հստակ լուծում չկա:
Քաղաքացիներն էլ հույս հայտնեցին, որ կառավարության առաջիկա նիստին կներկայացվի իրենց խնդիրը, այլապես նստացույց կսկսեն:
Հիշեցնենք, որ այսօր կառավարության դիմաց հավաքվել էին մի խումբ քաղաքացիներ, որոնք պահանջում էին բացել սահմանները, որպեսզի կարողանան մեկնել ՌԴ:

Если даже режим ЧП будет отменен, это не означает, что вопрос границ решится – Зограб Мнацаканян
Если даже режим чрезвычайного положения будет отменен, это не означает, что вопрос границ решится, заявил сегодня министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян на встрече с желающими выехать в Россию гражданами.
«Вы хотите, чтобы я решил вопрос изменения правил другой страны? Снова повторяю, проблема знакома, она понятна, но решения нет, поскольку оно относится к решениям другой страны. Вы говорите: разрешите нам уехать, но сейчас это невозможно», - сказал он.
На вопрос участников встречи, когда можно будет уехать в РФ, министр иностранных дел ответил, что не может дать какого-либо обещания, поскольку конкретного решения пока нет.
Граждане выразили надежду, что их проблема будет представлена на предстоящем заседании правительства, в противном случае они начнут сидячий пикет.
Напомним, сегодня перед правительством Армении собралась группа граждан, которая требовала открыть границы и позволить им уехать в Россию.