Արցախի նախագահն ընդունել է աշխարհի ռեկորդակիրներ Յուրի և Արթուր Սաքունց եղբայրներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 3-ին ընդունել է աշխարհի ռեկորդակիրներ Յուրի և Արթուր Սաքունց եղբայրներին:
Հանրապետության նախագահը շնորհավորել է մարզիկներին՝ սեպտեմբերի 2-ին Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան մարզադաշտում սահմանած նոր ռեկորդների կապակցությամբ, որոնք տղաները նվիրել են Արցախի Հանրապետության օրվան: Յուրի Սաքունցը ձեռքերի վրա հենված դիրքում ատամներով քաշելով տեղից շարժել է 4տ 100 կգ քաշով ավտոմեքենան, իսկ Արթուր Սաքունցին հաջողվել է ատամներով քաշելով տեղից շարժել 12տ քաշով ավտոբուսը:
Նախագահ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել մարզիկներին և նշել, որ մարզական նման կարևոր միջոցառումները մեծապես նպաստում են Արցախի ճանաչելության բարձրացմանը ողջ աշխարհում:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ ռազմահայրենասիրության, երիտասարդության, սպորտի և զբոսաշրջության նախարար Սամվել Շահրամանյանը:

Президент Арцаха принял рекордсменов мира братьев Юрия и Артура Сакунц
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 3 сентября принял рекордсменов мира Юрия и Артура Сакунц, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Президент республики поздравил спортсменов с новыми рекордами, поставленными 2 сентября на Степанакертском стадионе Степана Шаумяна, которые они посвятили Дню Республики Арцах. Юрий Сакунц в стойке на руках зубами сдвинул с места автомобиль весом 4 тонн 100 кг, а Артуру Сакунцу удалось зубами сдвинуть и протянуть автобус весом 12 тонн.
Президент Арутюнян выразил признательность спортсменам и отметил, что подобные спортивные мероприятия содействуют также повышению узнаваемости Арцаха во всем мире.
Во встрече принял участие министр по вопросам военного патриотизма, молодежи, спорта и туризма Самвел Шахраманян.