Բաքվի կենտրոնում վերամբարձ կռունկն ընկել է բնակելի շենքի վրա
Կռունկն ընկել է Բաքվում բնակելի շենքի և մեքենաների վրա, РИА Новости-ին հայտնել են Ադրբեջանի մայրաքաղաքի տրանսպորտային գործակալությունից:
«Դեպքը տեղի է ունեցել Ազադլըգ պողոտայի և Ն. Յուսիֆբեյլի փողոցի խաչմերուկի մոտակայքում: Հաշվի առնելով դա՝ մենք վարորդներին խնդրում ենք օգտագործել այլընտրանքային փողոցներ», - հայտնել է նախարարության խոսնակը:
Ականատեսները հայտնել են, որ նոր շենքի կառուցման համար օգտագործվող վերամբարձ կռունկի մի մասն ընկել է բնակելի շենքի վրա, իսկ մյուս մասը՝ կայանված մեքենաների: Վեցից յոթ տրանսպորտային միջոց է վնասվել:

В центре Баку подъемный кран упал на жилой дом
Подъемный кран упал на жилое здание и машины в Баку, сообщили РИА Новости в транспортном агентстве столицы Азербайджана.
"Инцидент произошел недалеко от пересечения проспекта Азадлыг с улицей Н. Юсифбейли. Учитывая это, мы просим водителей использовать альтернативные улицы", - сказал представитель ведомства.
Очевидцы сообщили корреспонденту РИА Новости, что часть подъемного крана, задействованного в строительстве новостройки, упала на жилое здание, а другая часть – на припаркованные автомобили, повреждены шесть - семь машин.