Տամ հեռախոսը՝ զանգի Ռուսաստանի դեսպանին, եթե կարաս՝ համոզի. Ալեն Սիմոնյանը՝ ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիներին
04/09/2020 15:25
Հայաստանը բանակցում է Ռուսաստանի հետ սահմանները վերաբացելու և չվերթները վերականգնելու ուղղությամբ, ԱԺ-ի դիմաց հավաքված քաղաքացիներին ասաց խորհրդարանի փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը:
«Առանց ձեր ասելու բանակցում ենք: Դուք ուզում եք, որ Ռուսաստանում հաստատված կանոնները փոխե՞նք: Տամ հեռախոսը՝ զանգի Ռուսաստանի դեսպանին, եթե կարող ես՝ համոզի: Մի բան ֆիքսենք՝ հիմա սահմանները չեն բացվելու, Ռուսաստանը, Վրաստանը թույլ չեն տալիս», - ասաց Սիմոնյանը:

Возьми мой телефон, позвони послу России и уговори, если сможешь – Ален Симонян желающим уехать в Россию гражданам
04/09/2020 16:31
Армения ведет переговоры с Россией для открытия границ и возобновления полетов,  заявил сегодня вице-спикер парламента Ален Симонян во время встречи с участниками акции, желающими уехать в Россию.
«Мы и так ведем переговоры. Вы хотите, чтобы мы изменили установленные в России правила? Возьми мой телефон, позвони послу России и уговори, если сможешь. Зафиксируйте одно, сейчас границы не откроются, Россия и Грузия не разрешают», - сказал Ален Симонян.