Աշխարհի ամենամեծ հասարակաց տունը սնանկացել է համավարակի պատճառով
Աշխարհի ամենամեծ 12-հարկանի հասարակաց տունը՝ Pascha-ն, որը գտնվում է գերմանական Քյոլն քաղաքում, հայտարարել է սնանկության մասին կորոնավիրուսի ֆոնին:
Հասարակաց տան ղեկավարությունը բացատրել է, որ այն ժամանակ, երբ փակվել էր հաստատությունը կարանտինային սահմանափակումների պատճառով, հասարակաց տան գումարներն ավարտվել էին, հայտնում է NTV– ն:
Միևնույն ժամանակ, նշվում է, որ վարչակազմը հիմքեր չի տեսնում բանկից վարկ վերցնելու համար ֆինանսական դժվարությունները հաղթահարելու համար`առանց կառավարության երաշխիքների, որ կարանտինի սահմանափակումները կվերացվեն մինչև 2021 թվականի սկիզբ:
Pascha հասարակաց տունը տեղակայված է Քյոլնի կենտրոնում՝ 12 հարկանի շենքում: Ավելի քան 120 մարմնավաճառ և 80 աշխատակից աշխատում է 9000 քմ տարածքում: Շենքում կա նաև գիշերային ակումբ, ռեստորան, բուտիկ և գեղեցկության կենտրոն:
Կորոնավիրուսի համաճարակից առաջ հասարակաց տունը օրական սպասարկում էր մոտ 1000 այցելուի, այն բացվել է 1972 թվականին:

Крупнейший бордель мира обанкротился из-за пандемии
Самый крупный в мире 12-этажный бордель Pascha, расположенный в немецком городе Кёльн, заявил о банкротстве на фоне коронавируса.
Руководство публичного дома объяснило, что за время, пока заведение было закрыто из-за ограничений, связанных с карантином из-за распространения COVID-19, у борделя закончились деньги, сообщает НТВ.
При этом отмечается, что в администрации не видят смысла брать кредит в банке для преодоления финансовых трудностей без гарантий со стороны правительства, что карантинные ограничения будут сняты к началу 2021 года.
Бордель Pascha располагается в 12-этажном здании в центре Кёльна. На площади в 9000 квадратных метров работают более 120 проституток и 80 сотрудников. В здании публичного дома также расположены ночной клуб, ресторан, бутик и центр красоты. Бордель, обслуживавший до пандемии коронавируса около 1000 посетителей в сутки, был открыт в 1972 году.