Գերմանիայի բնակչուհուն կասկածում են հինգ երեխայի սպանության մեջ
Գերմանիայում ոստիկանները հինգ երեխայի մարմին են գտել Հյուսիսային Հռենոս-Վեստֆալիայի երկրամասի Զոլինգեն քաղաքի բնակարաններից մեկում, հայտնել է n-TV հեռուստաալիքը:
Երկրամասի ՆԳ նախարար Հերբերտ Ռոյլի խոսքով՝ երեխաների մարմինները հինգշաբթի ցերեկը գտել է տատիկը, որն ապրում Է ուրիշ քաղաքում:
Սպանվածների տան մոտ հավաքվել էին շտապ օգնության և ոստիկանության մեքենաներ, դեպքի վայրը շրջափակված է:
Ինչպես հայտնել է Ռոյլը, մահացած երեխաների 27-ամյա մայրը 11-ամյա որդու հետ փորձել է կյանքին վերջ տալ Դյուսելդորֆի կայարանում:
Կինը լուրջ վնասվածքներ է ստացել և տեղափոխվել հիվանդանոց, տղան չի տուժել:
Ոստիկանության տվյալներով՝ մահացած եղբայրներն ու քույրերը եղել են մեկից մինչև ութ տարեկան: Ողջ մնացած տղան ուղարկվել է ազգականների մոտ:
Երեխաների սպանության գործում գլխավոր կասկածյալը նրանց մայրն է, որն ազգությամբ գերմանուհի է: Տեղի ունեցածի պատճառները դեռ չեն պարզվել:

Жительницу Германии заподозрили в убийстве пятерых детей
Немецкая полиция обнаружила тела пяти детей в одной из квартир в доме в городе Золинген, земля Северный Рейн-Вестфалия, сообщает телеканал n-TV.
По словам министра внутренних дел земли Герберта Ройля, тела детей нашла днем в четверг бабушка, проживающая в другом городе. У дома убитых собрались кареты скорой помощи и полицейские машины, место происшествия оцеплено.
Как сообщил Ройль, 27-летняя мать погибших детей пыталась покончить с собой на вокзале Дюссельдорфа вместе с 11-летним сыном. Женщина получила серьезные ранения и была доставлена в больницу, мальчик не пострадал.
По данным полиции, погибшие братьям и сестрам было от одного до восьми лет. Выживший мальчик отправлен к родственникам.
Главной подозреваемой в гибели детей является их мать, немка по национальности. Причины случившегося пока не установлены.