Նյու Յորքում ավտոմեքենան մխրճվել է ցուցարարների ամբոխի մեջ
Անհայտ անձը մեքենայով մխրճվել է Նյու Յորքի Թայմս Սքուեր քաղաքում Black Lives Matter ցուցարարների ամբոխի մեջ, երեք մարդ թեթև վնասվածքներ են ստացել, հայտնում է տեղի New York Daily News-ը` հղում անելով ոստիկանությանը:
Ըստ թերթի, հինգշաբթի երեկոյան տեղական ժամանակով Մանհեթենի հրապարակի տարածքում հավաքվել է մոտ 300 մարդ: Նրանք ցույց են անցկացրել՝ «ռասայական արդարություն» պահանջելով Ռոչեսթերում ոստիկանության ձեռքերով աֆրոամերիկացու մահվան կապակցությամբ:
Ճանապարհի վրա գտնվող ցուցարարները պատրաստել են հեծանիվների շարք՝ փորձելով արգելափակել երթևեկությունը: Ford Taurus մակնիշի ավտոմեքենան հայտնվել է հեծանիվներով պատի մոտ, բայց նախ կանգնել է: Սակայն շուտով նա մեքենայով մխրճվել է ամբոխի մեջ: Պարբերականը նշում է, որ մեքենան վնասել է ճանապարհը փակած երեք հեծանվորդի: Նրանք ստացել են աննշան վնասվածքներ:

В Нью-Йорке машина въехала в толпу протестующих
Неизвестный на машине проехал сквозь толпу участников акции протеста Black Lives Matter на Таймс-сквер в Нью-Йорке, трое получили незначительные ранения, сообщает местная газета New York Daily News со ссылкой на полицию.
По данным издания, вечером в четверг по местному времени в районе площади на Манхэттене собрались около 300 человек. Они проводили демонстрацию с требованием "расового правосудия" в связи с гибелью афроамериканца от рук полиции в городе Рочестер.
Протестующие на дороге сделали линию из велосипедов, пытаясь перекрыть движение. Машина марки Ford Taurus подъехала к заграждению из велосипедов, но сначала остановилась. Однако вскоре проехала сквозь толпу. Газета отмечает, что автомобиль подрезал троих велосипедистов, перекрывших дорогу. Они получили легкие ранения, с которыми на месте помогли справиться медики-волонтеры.