Սաակաշվիլին առաջադրվել է Վրաստանի վարչապետի թեկնածու
«Միացյալ ազգային շարժում» (ՄԱԿ) կուսակցության նախագահ Գրիգոլ Վաշաձեն հայտարարել է, որ քաղաքական ուժը Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին առաջադրել է Վրաստանի վարչապետի թեկնածու:
ТАСС-ի փոխանցմամբ՝ Վաշաձեն նման հայտարարություն արել է ճեպազրույցում:
««Միացյալ ազգային շարժումը» և ընդդիմադիր միության մաս կազմող բոլոր կուսակցությունները որոշել են առաջադրել նրան Վրաստանի վարչապետի պաշտոնում», - ասել է նա:
Օգոստոսի վերջին Սաակաշվիլին, որը ներկայումս զբաղեցնում է Ուկրաինայի բարեփոխումների գործադիր կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնը, հայտարարել է, որ որոշել է վերադառնալ Վրաստան:

Саакашвили выдвинули кандидатом на пост премьера Грузии
Председатель партии «Единое национальное движение» (ЕНД) Григол Вашадзе заявил, что политсила выдвинула бывшего грузинского президента Михаила Саакашвили кандидатом на пост премьер-министра Грузии.
Как сообщает ТАСС, соответствующее заявление Вашадзе сделал на брифинге.
«Единое национальное движение» и все партии, входящие в оппозиционное объединение, приняли решение выдвинуть его кандидатуру на пост премьер-министра Грузии», — сказал он.
В конце августа Саакашвили, который в настоящий момент занимает пост главы исполнительного комитета реформ Украины, сообщил, что принял решение вернуться в Грузию.